Toča golov v New Jerseyju, točke v prestolnico

Hokej 26. Okt 20237:28 0 komentarjev

Sinoči je bila v ligi NHL odigrana le ena tekma. Aleksander Ovečkin je z Washingtonom gostoval pri New Jersey Devils in v izobilju golov prišel do zmage s 6:4.

Čudna tekma v Prudential Centru pred okoli 16.000 gledalci. Ekipi sta igrali v valovih.

Najprej so gostje povedli s 3:0, kar je bil tudi izid prve tretjine, v polno so merili Anthony Mantha, Dylan Strome in Sonny Milano. Drugo četrtino so nato kar s 4:0 dobili domači, potem ko so v razmaku dobrih petih minut mrežo našli Tyler Toffoli (dvakrat) in Švicarja Timo Meier ter Nico Hischier.

V zadnjem delu srečanja je vragom spet padel mrak na oči, zadevali so le še Capitals. Prvič že po osemnajstih sekundah tretjine, ko je izid z drugim golom večera poravnal Strome, v vodstvo so hokejisti iz prestolnice skočili v 44. minuti z zadetkom Connorja McMichaela, končni izid pa je minuto in pol pred koncem postavil Aleksander Ovečkin. Ta je plošček spravil v prazen gol.

Izenačitev legende

Velja poudariti, da je pri Washingtonu prvič na vratih stal novinec Hunter Shepard, ki se je pre kalil v razvojnih ligah in ligi AHL. Kljub porazu imajo en velik razlog za veselje tudi pri domačih, saj imajo v Jacku Hughesu igralca, ki redno daje gole ali pa vsaj zaposluje svoje soigralce.

Danes je vsaj točko zbral že na šesti zaporedni tekmi, torej je v statistiko prispeval na čisto vsakem srečanju sezone, poleg tega pa je že drugi dan v eni sami tretjini pri golih poskrbel za (vsaj) tri asistence. To je v preteklosti uspelo le še legendarnemu Wayneu Gretzkyju in Danu Daoustu.

Po podatkih OptaSTATS je Washington postal prva ekipa v zgodovini lige NHL, ki je v prvi tretjini vodila s tremi goli, ne da bi prejela gola, nato v drugi tretjini prejela tri gole, ne da bi dosegla vsaj en zadetek, in nato tekmeca premagala, ko je v tretji tretjini znova zabila tri gole, ne da bi prejela gola.

LA Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bodo naslednjo tekmo v ligi NHL odigrali v noči na soboto ob 4. uri zjutraj. Njihov tekmec bodo, tako kot na zadnjem srečanju, Arizona Coyotes.