Dončić s trojnim dvojčkom pripravil dobrodošlico Wembanyami

Košarka 26. Okt 20236:21 1 komentar
Luka Dončić

Luka Dončić je fantastično začel novo sezono v ligi NBA. Ob zmagi Dallasa na gostovanju v San Antoniu s 126:119 je dosegel trojni dvojček: 33 točk, 14 skokov in 10 asistenc.

Drugi dan nove sezone lige NBA so bile vse oči uprte v San Antonio, kjer je v najmočnejši ligi na svetu debitiral francoski čudežni deček Victor Wembanyama, za katerim je soliden debi.

V 23 minutah je dosegel 15 točk, dodal je 5 skokov, 2 asistenci, 2 ukradeni žogi in blokado. A prvo ime srečanja je bil Luka Dončić. Nastop slovenskega reprezentanta je bil pred obračunom vprašljiv, vseeno pa je zaigral in navdušil s trojnim dvojčkom za zmago Dallasa proti teksaškim rivalom.

Dončić Wembanyama

Dončić ni edini košarkar Dallasa, za katerim je odlična prva tekma nove sezone. Kyrie Irving je izkupičku slovenskega reprezentanta dodal 22 točk in 6 asistenc, debi v dresu Mavericksov si bo s 17 točkami zapomnil Grant Williams. Toliko jih je dodal tudi Tim Hardaway Jr.

Odlično je na svojem debiju v ligi NBA odigral novinec Dereck Lively, ki je dosegel 16 točk in dodal 10 skokov, zgrešil je le enega od osmih metov iz igre.

“Vse se začne pri naši obrambi,” je po tekmi dejal Dončić in dodal: “Tri četrtine smo igrali dobro obrambo, a še posebej v zadnji, ko smo zmago pripeljali domov.”