Nogomet se vnovič ne vrača “domov”, Francija v polfinalu

Katar 2022 10. Dec 202222:00 1 komentar

Francija je v napetem četrtfinalu ugnala Anglijo z 2:1 in se uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva v Katarju. Galski petelini se bodo za preboj v finale pomerili z Maročani.

V prvem polčasu je bil strel Tchouamenija, ki je z lepim zadetkom premagal Pickforda, tista ključna razlika. Kasneje so nekoliko več prevladovali Angleži, ki pa svoje terenske premoči niso uspeli kronati z zadetkom. V prvih 45 minutah srečanja kljub pričakovanjem nismo spremljali atomskega nogometa.

V drugem polčasu se je tekma povsem razživela, trije levi so se podali v lov na izenačenje in ga po slabih desetih minutah nadaljevanja tudi dobili. Bukayo Saka je priigral enajstmetrovko, Harry Kane pa je uspešno izvedel strel z bele točke. Toda na drugi strani so bili takoj nevarni tudi galski petelini, ki so prišli do zadetka v 78. minuti, ko je v polno meril Olivier Giroud.

Kasneje so imel Angleži na voljo novo enajstmetrovko, ki pa jo je Kane tokrat zapravil, njegov strel je zletel prek francoskih vrat.

Do konca so trije levi poskušali izenačiti, toda resnejše priložnosti si niso priigrali.