Ekvador za začetek pohrustal domačine

Katar 2022 20. Nov 202218:59 > 19:00 1 komentar

V Katarju se je začelo 22. svetovno prvenstvo v nogometu. Na uvodni tekmi skupine A je Ekvador premagal domačo reprezentanco z 2:0 (2:0). Oba gola je dosegel Enner Valencia, ki je v 16. minuti izkoristil najstrožjo kazen, 15 minut kasneje pa je bil natančen še z glavo. Katarci so postali prvi gostitelji v zgodovini SP, ki so izgubili uvodno tekmo, v okvir vrat Ekvadorja, ki je povsem zasluženo zmagal, ni streljal niti enkrat.

Že v tretji minuti je Enner Valencia povedel Ekvador v vodstvo z 1:0. A veselje gostov ni trajalo dolgo. Posredoval je VAR in razveljavil prvi zadetek na tem prvenstvu. Ekvador je srečanje od domačinov začel veliko bolje, ti pa so tudi z nekaj sreče ostali zraven.

V 15. minuti je bilo pred vrati Katarja znova nevarno. Hiter protinapad Ekvadorja se je končal s prekrškom vratarja Katarja Saada Al Sheeba nad Ennerjem Valencio v kazenskem prostoru in posledično z enajstmetrovko za Južnoameričane. Valencia je najstrožjo kazen izkoristil in vendarle svojo državo popeljal v vodstvo.

V 31. minuti so Katarci klonili še enkrat: in znova je bil Enner Valencia tisti, ki je bil za domačine usoden. Lepa podaja z desne strani je uspela Angelu Preciadu, Valencia pa je z glavo premagal nemočnega vratarja Al Sheeba.

Katarci so najbolj zapretili tik pred koncem prvega dela. Po lepo akciji se je sam pred vrati znašel Almoez Ali, ki pa je žogo z glavo preslabo zadel. Ekvadorci so na odmor odšli z lepo prednostjo, ki so jo v drugem polčasu brez vsakršnih težav zadržali in vknjižili prve tri točke, domačini pa bodo priložnost za napredovanje iskat na preostalih dveh tekmah.