Annemiek van Vleuten prva zmagovalka ženskega Toura

Kolesarstvo 31. Jul 202218:35 > 19:51 0 komentarjev
Annemiek Van Vleuten (Foto: AP Photo/Jean-Francois Badias via Guliverimage)

Nizozemka Annemiek van Vleuten (Movistar) je zmagovalka 8. etape in generalne razvrstitve ženske različice Dirke po Franciji.

Danes je tekmice ugnala še na zadnji, osmi, 123,5 km dolgi gorski etapi med Lurom in planoto La Planche des Belles Filles. Na drugem mestu je zadnjo etapo in dirko končala njena rojakinja Demi Vollering (SD Worx), na tretjem pa Italijanka Silvia Persico.

Najboljša Slovenka na zadnji etapi francoske pentlje je bila Urška Žigart, ki je z zaostankom štirih minut in 50 sekund zasedla 18. mesto.

V skupnem seštevku je Nizozemka za skoraj štiri minute ugnala svojo rojakinjo Demi Vollering, Poljakinjo Katarzyno Niewiadomo pa za več kot šest minut in pol. Urška Žigart je tudi skupno najboljša Slovenka, danes je pridobila še 17 mest in je skupno končala na 29. mestu z zaostankom 41:11. Slovenska prvakinja Eugenija Bujak je dirko zaključila na 103. mestu.

Danes je potekala tudi druga etapa Dirke po Poljski. Belgijec Gerben Thijssen (Intermarche-Gobert-Wanty Materiaux) je v ciljem sprintu premagal Nemca Pascal Ackermanna (UAE Team Emirates), tretji je bilI talijan Jonathan Milan (Bahrain Victorious). Slovenci na Poljskem ne nastopajo.