K Pogačarju tudi mladinski svetovni prvak

Kolesarstvo 4. Avg 202314:05 0 komentarjev
Filippo Baroncini
Filippo Baroncini. Foto: profimedia

Italijanski kolesar Filippo Baroncini bo od naslednje sezone član ekipe UAE Team Emirates, za katero dirkata tudi Slovenca Tadej Pogačar in Domen Novak, so emirati sporočili na spletni strani. Dvaindvajsetletni Baroncini je bil pred dvema letoma svetovni prvak med mlajšimi člani na cestni dirki, podpisal pa je pogodbo do konca leta 2025.

Baroncini bo do konca letošnje sezone še član Lidl-Treka, ekipa emiratov pa pričakuje, da bo v novi sredini nadaljeval svoj razvoj.

Nazadnje je 22-letnik zasedel drugo mesto v razvrstitvi mladih kolesarjev na dirki po Valoniji. Leta 2021 je na svetovnem prvenstvu v Flandriji postal prvak med mlajšimi člani, deveti pa je bil v vožnji na čas. Istega leta je bil še podprvak na domačem EP v Trentu.

Na prihajajočem svetovnem prvenstvu bo dres italijanske reprezentance nosil na nedeljski cestni dirki članov ter torkovem kronometru mešanih ekip.

Takole se je z ekipnimi sotekmovalci veselil naslova svetovnega prvaka. Foto: profimedia

“UAE Team Emirates je ekipa, ki sem jo dlje časa spremljal z občudovanjem. Navzven so vedno kazali povezanost in odločnost pri zasledovanju visokih ciljev. V tej ekipi imajo visoke ambicije, takšne lastnosti pa imam tudi sam, zato bom storil vse v svoji moči, da v karieri naredim korak naprej, kot si ga želim,” je v izjavi dejal Baroncini.

Ekipa UAE, katere člana sta Tadej Pogačar in Domen Novak, je na preizkušnjo do konca sezone povabila tudi mladega in talentiranega Gala Glivarja.

Moštvo iz Združenih arabskih emiratov je okrepilo svoje vrste za sezono 2024. Z moštvom sta podpisala tudi Nils Politt (Bora – Hansgrohe) in Pavel Sivakov (Ineos).