Mladi slovenski kolesar navdušil s pogumno potezo (VIDEO)

Kolesarstvo 21. Apr 202415:45 0 komentarjev
Aljaž Turk
Aljaž Turk. Foto: X/Zajem zaslona

Slovenski kolesar Aljaž Turk (Adria Mobil) je na dirki po Turčiji navdušil s pogumno (pa tudi nevarno) potezo.

Aljaž Turk je na prvi etapi dirke po Turčiji kolesaril odlično in se znašel tudi v ubežni skupini. A vse mu ni šlo kot po maslu. Med etapo se mu je namreč snela veriga na kolesu. Mladi slovenski kolesar je ostal miren, verigo je popravil kar sam, in to med kolesarjenjem. S potezo ni izgubil veliko, znova se je lahko pridružil ubežnikom.

Prvo etapo dirke po Turčiji je sicer končal na 83. mestu v času zmagovalca, dobil pa jo je Nizozemec Fabio Jakobsen (Team DSM). Lepega rezultata se je veselil Turkov moštveni kolega Tilen Finkšt, ki je zasedel 11. mesto. Anže Skok se je uvrstil na 36.

Aljaž Turk je pri 19 letih in 120 dneh peti najmlajši kolesar na dirki po Turčiji.