Mohorič za vsega sekundo dobil dirko po Poljski

Kolesarstvo 4. Avg 202318:18 0 komentarjev
Matej Mohorič

Matej Mohorič je zmagovalec enotedenske dirke po Poljski. Potem ko je slovenski kolesar oblekel majico vodilnega že na drugi etapi, jo je uspel zadržati vse do konca in na koncu zgolj za sekundo ugnal Portugalca Joãa Almeido.

Ker Mohoriča in Almeido pred zadnjo, 7. etapo dirke po Poljski ni ločila niti sekunda, je bilo pričakovati boj za vsako bonifikacijsko sekundo.

Visok tempo so navili kolesarji ekipe UAE Emirates, toda vmesni sprint je dobil Mohorič in s tem povečal svojo prednost pred Portugalcem na eno sekundo.

Drugi vmesni sprint je pripadel ubežnikom, v zaključku pa so se za etapno zmago pomerili sprinterji, kar je bilo na koncu dovolj, da je 28-letnik slovenski kolesar za vsega sekundo dobil dirko po Poljski.

Almeida je leta 2021 na dirki po Poljski premagal Mohoriča, tokrat pa si je Slovenec prikolesaril skupno zmago pred portugalskim tekmecem. Michal Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) je kljub poznemu padcu zasedel tretje mesto v skupnem seštevku.

Spomnimo, to ni prvič, da je Mohorič dobil enotedensko dirko za vsega eno sekundo. To mu je uspelo že lani, ko je na dirki po Hrvaški ugnal Jonasa Vingegaarda.

Za 28-letnega Slovenca je bila to četrta zmaga na večdnevnih dirkah. Leta 2018 je bil najboljši po Beneluksu in Nemčiji, lani pa na prej omenjeni dirki po Hrvaški.

“Po jutranji novici in vsem, kar se je zgodilo danes ponoči, mi ni bilo lahko iti na start dirke. S srcem sem bil pri vseh Slovencih, ki so danes izgubili svoje domove in imajo veliko materialno škodo. Slišal sem tudi, da so bile smrtne žrtve. Super, da se čim prej vrnem domov, da bom lahko pomagal po svojih najboljših močeh, tudi finančno, drugače pač ne znam,” je med športnim pregledom informativnega programa RTV Slovenije sprva dejal Mohorič.

“To me je še dodatno spodbudilo, da dam danes vse od sebe, ekipa je naredila odlično delo. Uspelo mi je osvojiti to dirko, kar je eden največjih uspehov naše ekipe, osvojiti skupni seštevek na dirki svetovne serije. Sem zelo vesel. Ampak še enkrat, s srcem sem pri vseh, ki so zdaj v stiski. Dajmo, Slovenci, še enkrat več dokazati, da smo srčen narod in držimo skupaj,” je še za RTV Slovenija poudaril slovenski as.