Nizozemec Olav Kooij (Jumbo-Visma) je zmagovalec pete etape na kolesarski dirki Pariz-Nica. V zaključnem sprintu je po 212,4 km ugnal Danca Madsa Pedersena in Belgijca Tima Merlierja. Skupno vodstvo je še naprej v rokah danes 21. slovenskega asa Tadeja Pogačarja, a je prednost nekoliko manjša.
V boju za rumeno majico sicer ni prišlo do sprememb na prvih treh mestih, je pa drugouvrščeni Francoz David Gaudu (Groupama-FDJ) z zmago na vmesnem cilju v primerjavi s Pogačarjem (UAE Team Emirates) nadoknadil štiri sekunde na vmesnem sprintu okoli 50 km pred ciljem.
Pogačarja je Gaudujev moštveni kolega Arnaud Demare izrinil na desno stran cestišča, zaradi česar slovenski as ni mogel mimo francoskega dvojca. Vseeno je vzel dve bonifikacijski sekundi in ima pred Gaudujem šest sekund naskoka. Tretji je Švicar Gino Mäder (Bahrain-Victorious), ki zaostaja 46 sekund.
Jutri razgibana etapa z vzponi
V etapi glavnina ni imela prevelikega dela z edinim ubežnikom. Pred zahtevnejšimi zadnjimi 60 km je bilo jasno, da bodo skušale ekipe s sprinterji nadzorovati dogajanje na cesti in etapo zaključiti v sprintu.
Ekipe sprinterjev, ki se dobro znajdejo na krajših vzponih, so na zadnjem klancu narekovale močan ritem, a se niso znebile nikogar. V zaključku pa je imel po več kot petih urah v sedlu največ moči mladi Kooij.
“Končno sonce, res lep dan. Vem, da mi je zadnji dan pisan na kožo, ker smo na tisti trasi veliko trenirali, jutri in pojutrišnjem pa sta zame skrivnost, saj je organizator pot etap prepozno objavil. Danes je pred vzponom napetost naraščala, saj smo si vsi želeli bonusa. Naredil sem napako in šel na desno, tako da sem se moral zadovoljiti le z dvema bonifikacijskima sekundama,” je po današnji etapi povedal Pogačar.
Zanj je bila to 16. zmaga v karieri in prva letos. Ciljno črto je prečkal z dolžino kolesa prednosti pred Pedersenom (Trek-Segafredo) in Merlierjem (Soudal-Quick Step).
V petek bo na sporedu šesta etapa od Tourvesa do La Colle-sur-Loupa (197,5 km). Gre za dokaj razgibano etapo s številnimi krajšimi vzponi, ki bi lahko razbili glavnino na manjše skupine.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!