Trening s Pogačarjem se izplača, mlada Slovenca zablestela

Kolesarstvo 31. Jan 202416:08 0 komentarjev
Gal Glivar

Slovenski kolesar Gal Glivar je skupni zmagovalec dirke nižjega ranga Mednarodne kolesarske zveze (Uci) po Šardži. Član razvojne ekipe UAE Team Emirates Gen Z je skupno vodstvo prevzel po nedeljski vožnji na čas, v zadnjih dveh etapah pa mirno slavil skupno zmago. V zadnji etapi je bil njegov moštveni kolega Anže Ravbar tretji.

Za 21-letnega Glivarja je to po podatkih spletne strani Procyclingstats šesta zmaga v karieri, uspeha med poklicnimi kolesarji še nima, saj preizkušnje četrtega ranga (1.2 in 2.2) ne štejejo v ta zbir.

Član razvojne ekipe UAE Emirates Gen Z, kjer je eden od športnih direktorjev tudi Jan Polanc, je na prvi dirki v sezoni, ki je potekala po Združenih arabskih emiratih, v nedeljo slavil na kronometru in takrat prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Po torkovem petem in današnjim 19. je po petih etapah ohranil 22 sekund naskoka pred Nemcem Miguelom Heidemannom (Felt Felbermayr) ter 37 pred Ukrajincem Anatolijem Budjakom (Terengganu).

Glivarja 10. in 11. februarja po podatkih Procyclingstats čakata nastopa v dresu matične ekipe UAE Team Emirates na dirkah po Murcii in Almerii.

Na dirki po Šardži sta nastopila še dva Slovenca. Izkušeni 38-letni Grega Bole (Shabab Al Ahli) je skupno zasedel 15. mesto (+4:03), mladi Ravbar pa je bil 45. (+17:03).

Osemnajstletni aktualni evropski prvak med mladinci je današnjo zadnjo etapo končal na tretjem mestu, kar je bila njegova najboljša uvrstitev na dirki. Slavil je Francoz Pierre Barbier (Philippe Wagner/Bazin).