Urška Žigart do najboljše uvrstitve v svetovni seriji

Kolesarstvo 21. Jun 202311:10 0 komentarjev
Urška Žigart
Urška Žigart. Foto: profimedia

Slovenska kolesarka Urška Žigart je v torek na dirki po Švici zasedla končno sedmo mesto, s čimer je zabeležila najboljši izid v karieri. Šestindvajsetletna kolesarka ekipe Jayco-AlUla je na štiridnevni dirki po Švici najvišje posegla prav v zadnji etapi, ko je bila 11., s tem pa si je zagotovila skok v najboljšo deseterico.

Torkovo etapo v Ebnat-Kapplu (100,8 km) je sicer dobila Naimh Fisher-Black (SD Worx) z Nove Zelandije, ki je v sprintu ugnala Poljakinjo Katarzyno Niewiadoma (Canyon/SRAM).

Tretje mesto je s 37 sekundami zaostanka zasedla domačinka Marlen Reusser (SD Worx) in ubranila majico vodilne. Urška Žigart je ciljno črto prečkala 1:57 minute za zmagovalko in se v skupnem seštevku pomaknila pet mest višje na končno sedmo.

V skupnem seštevku je imela Reusser na koncu 1:02 minute naskoka pred ekipno kolegico, Nizozemko Demi Vollering (SD Worx) in 1:17 pred Italijanko Eliso Longo Borghini (Trek-Segafredo). Žigart je na sedmem mestu zaostala 4:21 minute in zabeležila izid kariere v svetovni seriji.

V generalni razvrstitvi na najvišji ravni 26-letna zaročenka slovenskega kolesarskega asa Tadeja Pogačarja še nikoli ni bila višje od 19. mesta. To ji je uspelo na lanski dirki po Baskiji.

Eno od dveh slovenskih kolesark v ekipah svetovne serije zdaj čaka nastop na domačih cestah, saj bo tekmovala tako na državnem prvenstvu v kronometru v četrtek na Pokljuki kot na cestni dirki v nedeljo v Radovljici. V vožnji na čas bo branila lansko zmago iz Novega mesta, obenem pa ima lepe spomine tudi na Pokljuko, saj je tam državna prvakinja v kronometru postala leta 2020.