Čančar izpahnil prst, ga naravnal in bil prvič dvoštevilčen

Košarka 27. Nov 20217:08 > 11:14 2 komentarja
Ob velikih težavah s poškodbami Denverja nekaj priložnosti dobiva tudi Čančar. Foto: Guliverimage

Po dnevu zahvalnosti, ko so imeli košarkarji v ligi NBA prosto, so se v noči na petek vrnili na delo v 24 moštvih. Slovenske ljubitelje je razveselil Vlatko Čančar, ki je na svoji drugi tekmi po vrnitvi na parket prejel že nekoliko več minut in jih izkoristil ter prispeval 10 točk. Kljub temu je njegova ekipa izgubila proti branilcem naslova. Medtem je Goran Dragić znova obsedel na klopi Toronta.

Vlatko Čančar je tokrat na parketu preživel 15 minut in za razliko od prejšnjega obračuna, ko je odigral le zaključek že odločene tekme, priložnost za igro dobil tako v prvem kot drugem polčasu.

Že kmalu po vstopu v igro je zadel svojo prvo od dveh trojk iz prav toliko poizkusov, iz igre je sicer zadel tri od štirih metov in zadel tudi oba prosta meta za skupno deset točk. Podelil je še štiri asistence in pobral eno odbito žogo ter eno ukradel. V času, ki ga je preživel na parketu, je Denver dosegel šest točk več od nasprotnika.

Vrhunci Vlatka Čančarja proti Milwaukeeju:

A vse za 24-letnega Slovenca na drugi odigrani tekmi to sezoni ni šlo po maslu. Za začetku druge četrtine si je med igro izpahnil prst na desni roki, šel ob rob igrišča, kjer mu ga je zdravniško osebje naravnalo in se nemudoma vrnil v igro!

Denver sicer še naprej igra brez Nikole Jokića, ki še ni odpravil težav z zapestjem. Še dolgo bosta na stranskem tiru tudi Jamal Murray in Michael Porter, sicer prav tako člana udarne peterke. Nuggetsi so bili tako brez možnosti proti moštvu pod poveljstvom Giannisa Antetokounmpa, ki je ob zmagi Milwaukeeja s 120:109 vpisal 24 točk, 13 skokov in sedem asistenc.

Niz porazov Denverja se je tako podaljšal že na šest tekem, prav nasprotno pa velja za prvake, ki so končno ogreli stroj, ki je mlel lansko sezono in zdaj vpisal že šest zaporednih zmag.

Dragić znova obsedel

Medtem so nov poraz doživeli tudi košarkarji Toronta, ki so izgubili v Indiani (114:97). Goran Dragić je bil edini igralec kanadske ekipe, ki ni dobil priložnosti za igro. To se mu je letos pripetilo že 14., na parket je prišel le petkrat.

Neverjeten niz zmag pa še naprej podaljšuje Phoenix, ki je tokrat s 118:97 slavil v New Yorku, grenkobe poraza niso okusili že 15 tekem. Največje presenečenje večera je sicer pripravil New Orleans, ki je v gosteh ugnal Utah. Odločilno trojko je tik pred iztekom časa zadel Devonte Graham.

Za konec večera so za novo presenečenje poskrbeli še Sacramento Kings, ki so po dveh podaljških strli Los Angeles Lakers, ki še naprej ne najdejo prave forme in so na 7. mestu zahoda (10-10). LeBron James je vpisal 30 točk in igral kar 49 minut, na drugi strami je za zmagovalce 34 točk vpisal De’Aaron Fox.