Črn madež ob zmagi: poškodba Jake Blažiča (VIDEO)

Košarka 28. Avg 202315:49 0 komentarjev

Veselje slovenskih košarkarjev po drugi zaporedni zmagi na SP 2023 je bilo nekoliko pridušeno. Proti Gruziji, ki jo je Slovenija premagala z rezultatom 88:67, se je namreč poškodoval Jaka Blažič. Podrobnosti še niso znane.

Ko je Luka Dončić po dvojnem dvojčku (34 točk, 10 skokov), s katerim je ob vloženi energiji prispeval levji delež k zmagi nad Gruzijo, korakal v garderobo, je kapetansko po hrbtu potrepljal vsakega soigralca, izgovoril njegovo ime in mu čestital. Vsem ni mogel. Zmanjkalo je eno ime.

Jaka Blažič se je namreč v 26. minuti po trku s tekmecem znašel na kolenih, nato pa je nanj z vso težo padel nekdanji soigralec Tornike Shengelia. Takoj je bilo jasno, da ne gre za povsem nedolžno srečanje. Blejski Ljubljančan je namreč z vidnimi bolečinami v hrbtu v spremstvu zdravnika odšel v garderobo.

Kot smo izvedeli po tekmi, ga je pot vodila v bližnjo ambulanto, kjer bodo strokovnjaki opravili pregled z magnetno resonanco. Skrb povzroča podatek, da je imel Blažič že lani hude težave s hrbtom. “Ni bilo videti lepo. Skrbi me,” je z glavo zmajeval selektor Aleksander Sekulić.

Do poškodbe je sicer “Blažo” v šestih igralnih minutah dosegel šest točk. “Vsi skupaj čakamo in upamo na dobro povratno informacijo,” je v imenu reprezentance na novinarski konferenci dejal Klemen Prepelič.

Spomnimo, Slovenija je v velikem slogu premagala Gruzijo, ki slovi po odlični igri pod košem. Prav tam so Slovenci vzpostavili ravnotežje, garali v obrambi, z odlično strelsko predstavo pa je postregel Luka Dončić. Po dnevu počitka Slovenijo čakajo Zelenortski otoki, nato pa v drugem delu bržčas še Nemčija in Avstralija.