Dallas brez Dončića v “derbiju zdesetkanih” nemočen

Košarka 14. Jan 20247:19 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubili proti New Orleans Pelicans s 108:118. Teksaška zasedba je bila prisiljena igrati brez svojega prvega zvezdnika Luke Dončića, ki ga še zmeraj muči poškodba gležnja.

Novinec Jordan Hawkins je z rekordom kariere v NBA, 34 točkami, vodil sedem igralcev New Orleansa z dvomestnim številom košev. V vrstah zmagovitih gostov je Herb Jones prispeval 15 točk, Jonas Valanciunas pa eno manj in 12 skokov, največ na tekmi. Kyrie Irving je bil prvi strelec Mavericks s 33 točkami, Tim Hardaway Jr. in Derrick Jones Jr. sta jih dodala po 24.

Pelikani so v prvem polčasu zadeli le štiri od 14 trojk, v drugem pa sedem od devetih tovrstnih poskusov. V tretji četrtini so Mavericks nadigrali s 39:27 in vodstva z 88:81 niso več izpustili iz rok.

To je bila tekma, na kateri je v obeh ekipah, ki se bosta vnovič v Dallasu pomerili v ponedeljek ob 20.30 po slovenskem času, manjkalo največ članov začetnih peterk v tej sezoni. Zvezdnik Dallasa je drugo tekmo v nizu ni igral zaradi zvitega gležnja. Pri domačih sta poleg Dončića zaradi poškodb manjkala še Dante Exum šestič v nizu in petič novinec Dereck Lively II. Močno oslabljeni so bili tudi gostje, za Pelicane niso igrali Zion Williamson, Brandon Ingram in CJ McCollum.