Dragić obljublja: Ko bo šlo za res, ne bo ‘šparanja’

Košarka 20. Avg 202222:36 > 21. Avg 2022 12:18 0 komentarjev

Po popolnem zaključku in zmagi slovenskih košarkarjev proti Hrvaški (94:88), ko je padel še šesti nasprotnik Slovenije v nizu, sta črto pod zelo uspešno pripravljano obdobje potegnila selektor Aleksander Sekulič in kapetan Goran Dragić. Ni še vse popolno, a so na dobri poti, zatrjujeta.

“Imamo še veliko za narediti, a smo na dobri poti,” je po tekmi v pogovoru za Sportklub dejal Goran Dragić, medtem ko je Aleksander Sekulić dodal: “Niso še vsi igralci v top formi, a verjamem, da bomo naše nosilce spravili še na višji nivo.”

Goran je vse svoje sposobnosti pokazal v šestih minutah igre v tretji četrtini. Po prihodu v igro s klopi je “eksplodiral” in uprizoril simultanko, v kateri je zadel šest metov iz igre za 14 točk. Slovenija je v tem delu tekme letela po parketu in Hrvatom nasula kar 36 točk.

“Malce se še ‘šparam’ za te prijateljske tekme. Ko bo šlo za res, ne bo ‘šparanja’. Smo pripravljeni, ne bo lahko, a smo veseli vsakega izziva in komaj čakamo,” je glede svoje igre dodal kapetan slovenske izbrane vrste, ki pri 36 letih še naprej dokazuje, da so leta le številka.

Celotna izjava Gorana Dragića:

Prvi polčas so s 46:41 dobili Hrvati. Slovenci so nato znova dokazali, da gre za šampionsko ekipo. Ne le to, Gogi je ob tem poskrbel tudi za najbolj hudomušno akcijo tekme. Ob izvajanju izpod koša je namreč podal kar sam sebi. S pomočjo hrbta Američana v hrvaškem taboru.

Aleksander Sekulić je po tekmi potožil nad malce zadržanim prvi polčasom. “To smo popravili v drugem polčasu, imeli smo odlično tretjo četrtino, odziv igralcev po prihodu iz garderobe je bil fantastičen. Potem smo videli, da lahko igramo tudi brez Luke Dončića, to je bila danes tudi ideja, da preizkusimo stvari, ko njega ni na igrišču,” je bil zadovoljen selektor.

Celotna izjava Aleksandra Sekulića:

Slovenski košarkarji so v pripravljalnem obdobju slavili na vseh šestih tekmah. V Celju sta najprej padli Nizozemska in Črna gora, v Carigradu Turčija in Ukrajina, nato je v sredo v Stožicah v ponovitvi finala EP 2017 po podaljšku klonila Srbija in torej danes še Hrvaška.

Zdaj bo šlo zares. Najprej 25. in 28. avgusta v kvalifikacijah za SP 2023, ko bo Slovenija najprej gostila Estonijo in nato gostovala v Nemčiji. Obe tekmi si boste lahko v prenosu pogledali na Sportklubu. Nato se bo reprezentanca iz Münchna preselila v Köln in tam 1. septembra začela obrambo naslova.