Zmaji zmleli Grke in si zagotovili dodatno tekmo v Stožicah

Eurocup 6. Apr 202222:05 > 22:57 0 komentarjev

Prišli smo do zadnjega kroga skupinskega dela evropskega pokala. Cedevita Olimpija je visoko slavila v Patrasu in bo tako v končnico vstopila na krilih osmih zaporednih zmag. Promitheas je padel s 67:88, zmaji pa so vodili od začetka do konca. V osmini finala bodo tako igrali na domačem parketu, udarili se bodo s turško Ankaro.

Dvorana Dimitris Tofalos je bila prizorišče povsem enostranskega obračuna, v katerem so zmaji visoko povedli že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 29:15. V nadaljevanju je razlika še naraščala, najvišja je bila na začetku drugega polčasa, ko je Cedevita Olimpija s trojko Jacoba Pullena povedla za 24 (31:55). Tekma je bila odločena in tretje mesto v skupini B zagotovljeno.

Prvi strelec je bil z 19 točkami Jacob Pullen, na parket pa je Jurica Golemac poslal vseh 12 košarkarjev. Točk nista dosegla le Luka Ščuka in Mirko Mulalić. Dvoštevilčni so bili še Marko Radovanović, ki je vpisal 15 točk, 14 jih je dodal Yogi Ferrell in 13 Zach Auguste.

Začetek končnice v Stožicah

Z zmago proti Promitheasu so si Ljubljančani zagotovili 3. mesto v skupini B in bodo v osmini finala igrali doma. Stožice bodo 20. aprila gostile obračun Cedevite Olimpije in Ankare, ki je v tekmi za 6. mesto v skupini A ugnala Hamburg.

Partizan – Bursaspor

Jaka Blažič je zaradi poškodbe izpustil še drugo tekmo zapored. V kadru ga je zamenjal Mirko Mulalić, v prvi peterki Jacob Pullen. Kapetan Ljubljančanov je začutil bolečine v hrbtu pred nedeljsko tekmo lige ABA v Podgorici in se v ponedeljek vrnil v slovensko prestolnico, kjer trenira po prilagojenem programu.

Zagospodarili že v prvem polčasu

Kot že ničkolikokrat v zadnjih dveh mesecih so zmaji potrebovali le nekaj trenutkov, da so uprizorili prvi niz in pobegnili nasprotniku. Pri izidu 9:11 so v 64 sekundah zadeli tri trojke zapored, natančni so bili Ferrell, Dragić in Pullen, za vodstvo z 11:20. Kmalu je za prvo dvoštevilčno prednost koš pod osebno napako dosegel Pullen in povišal na +12, Dragić pa je postavil izid prve četrtine (15:29).

Obračun je bil že tako enostranski, da je Jurica Golemac kmalu po začetku druge četrtine na parket poslal tudi 19-letnega Dana Duščaka. Hitro je Zachu Augustu podelil asistenco za njegovo tretje zabijanje na tekmi za vodstvo z 18:37. Domači so bili povsem nebogljeni. V nadaljevanju je s klopi vstopil še drugi 19-letnik pri gostih Luka Ščuka. Zmaji so se nato malce zaustavili in na odmor odšli s 17 točkami naskoka (31:48).

Naigrali so se tudi najmlajši člani moštva. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Tretjo četrtino so vitaminski zmaji odprli z delnim izidom 7:0. Če je bil prej še kakšen kanček dvoma, je bila zdaj tekma praktično že odločena, pa je bilo do konca še 18 minut igre. V nadaljevanju so slovenski prvaki nekoliko popustili in dovolili, da so se Grki približali na 15 točk (51:66).

Na začetku zadnjega dela so se domači košarkarji po košu Georgiosa približali na 15, a so zmaji v nadaljevanju znova zagospodarili na parketu in s trojko Radovanovića ušli na 55:75. Štiri minute pred koncem je v igro vstopil še Blaž Habot, ki je igral v peterki z Duščakom, Mulalićem, Radovanovićem in Ejimom.