Unicaja do zanesljive zmage v Rusiji

Eurocup 14. Mar 201719:45 > 19:47
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Košarkaši Unicaje so povedli proti Lokomotivi Krasnodar z 1-0 v zmagah v polfinalni seriji tekmovanja Eurocup, saj so v Rusiji domačina prerešetali s kar 73:57!

Španska ekipa je sicer zaostajala za štiri točke po prvi četrtini, potem pa je na začetku zadnje četrtine povedla s štirimi prednosti, razliko pa je naredila predvsem učinkovita obramba.
V ekipi iz Malage je bil najučinkovitejši Jeff Brooks z 18 točkami in petimi skoki, sledil pa mu je Kyle Fogg s 15 točkami, ki je prav tako ujel pet žog in dodal tri asistence ter dve ukradeni žogi.

V dresu Lokomotive je blestel Kevin Jones s 17 točkami in tremi skoki, 14 točk pa je dodal Taylor Rochestie ob šestih asistencah.

Povratna tekma bo na sporedu čez tri dni v Španiji. V finale se bo uvrstila ekipa, ki bo prva dosegla dve zmagi.

V drugem polfinalu se bosta pomerili Valencia in Hapoel Jeruzalem.