Fener v napeti končnici do domače zmage proti Realu

Evroliga 28. Dec 201820:10 > 20:13
Twitter

Fenerbahče je na derbiju kroga v domači dvorani v izjemno napeti končnici polni preobratov prišel do zmage proti doslej najbižjemu zasledovalcu - Real Madridu. Turki so slavili s 65:63.

Prvouvrščeni Fenerbahče je na derbiju 15. kroga Evrolige pred domačimi gledalci ugnal drugi Real Madrid s 65:63 in si tako na prvem mestu priigral že prednosti štirih zmag.

Tekma se je začela po željah Turkov, ki so prvo četrtino gladko dobili z 22:12. V drugi četrtini se je Real z odlično igro v obrambi vendarle povsem približal tekmecu in do odmora nadoknadil zaostanek. Po pričakovanjih tekma napadalno ni bila nič posebnega, o tem govori tudi rezultat, saj sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 32:32.

Tudi drugi polčas so varovanci Željka Obradoviča začeli dobro in prišli do prednosti +4 do konca. V zadnji četrtini je bilo vse skupaj zelo izenačeneo in Real je na polovici le te prišel šele do tretjega vodstva na tekmi. S trojko so prišli celo do prednosti +6 in zdelo se je, da so na pragu velike zmage, a se je na koncu izkazalo, da je bil to tudi zadnji koš galaktikov na tekmi. Na drugi strani se je turška ekipa z osmimi zaporednimi točkami vrnila v igro in na koncu tudi slavila s 65:63. Odločilni koš ob osebni napaki je dosegel Luigi Datome, ki je bil s 17 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Pri Realu je 12 točk dosegel Rudy Fernandez, pri številki 11 pa se je ustavil Anthony Randolph.