V živo na SK: CSKA brez Teodosića in De Coloja

Evroliga 21. Dec 20162:00 > 2:02
Turkish Airlines EuroLeague

Branilski tandem CSKA-ja Miloš Teodosić - Nando de Colo bo izpustil današnjo tekmo 13. kroga Evrolige proti Maccabiju iz Tel Aviva. Od Slovencev nocoj na parketu Zoran Dragić in Jaka Blažič.

Aktualni evropski prvaki so sporočili, da sta Srb in Francoz ostala v ruski prestolnici, kjer okrevata po manjših težavah s poškodbami v zadnjem času, trener Dimitris Itoudis pa proti “ponosu Izraela” ne bo mogel računati niti na Pavla Korobkova. Maccabi kljub temu nima veliko možnosti za zmago, saj CSKA ruši vse pred seboj, Izraelci pa po porazu prejšnji teden v Beogradu znova iščejo razloge za slabo formo. Po odhodu Ramija Hadarja bo ekipo poskušal prebuditi začasni trener Lior Lubin, pred katerim je izjemno težka naloga. CSKA ima na računu 11 zmag in zgolj en poraz, medtem ko je Maccabi po treh zaporednih porazih in z razmerjem petih zmag in sedmih porazov na devetm mestu.

“Igramo proti zelo nadarjeni ekipi. Čeprav imajo slabe rezultate in so že tretjič menjali trenerja, nismo slep, poznamo nivo talenta, ki ga premorejo. Zelo bodo motivirani, imajo kvaliteten napad, imajo izjemne posameznike. Pripravljeni smo na bitko, težko tekmo. Ničesar nam ne bodo podarili,” pa Itoudis vseeno opozarja, da Maccabi ne bo padel brez izstreljenega naboja. Srečanje iz Tel Avia od 20:05 naprej spremljatje v živo na SK 2.

Že ob 18:45 na SK 1 prenašamo turški derbi med Fenerbahčejem in Darušafako. Ob 20:00 na SK 4 sledi obračun med Milanom in Panathinaikosom. Zoran Dragić in soigralci trenutno zasedajo zadnje mesto in nujno potrebujejo zmago, v koliko še želijo razmišljati o napredovanju. Današnji evroligaški račun bosta ob 20:30 sklenila Baskonia in Barcelona (v živo na SK 1). Prvi poraza ne poznajo že tri zaporedne tekme, drugi pa so na zadnjih šestih tekmah klonili kar petkrat. Bodo Jaka Blažič in soigralci še poglobili krizo Kataloncev?

Baskonia (Jaka Blažič) – Barcelona

Unics Kazan : Galatasaray 73:60 (55:43, 37:31, 15:11)
Voronov 22, Colom 17; Guler 17, Preldžić 12

Anadolu Efes : Žalgiris 71:84 (51:66, 30:44, 13:16)
Heurtel 18, Brown 16, Omić 2 in skok v sedmih minutah; Pangos 15, Ulanovas 14

Olympiacos : Crvena zvezda 73:65 (56:43, 45:34, 22:18)
Lojeski 18, Green 15; Jović 16, Kuzmić 13

Real Madrid : Brose Bamberg 95:72 (72:40, 47:25, 24:9)
Dončić 16 točk, 6 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge v 19 minutah, Llull 14; Staiger 18, Theis 15, Nikolić 2 točki v 13 minutah