Zvezda se je znova opekla, Bečirović na napačni strani drame (VIDEO)

Evroliga 20. Okt 202322:55 1 komentar

V 4. krogu evrolige smo pravo poslastico spremljali v Pireju, kjer je o zmagovalcu odločal podaljšek. V njem so bili nekoliko boljši domači košarkarji Olympiacosa, ki so z 98:94 premagali beograjski Partizan. Podobno dramo smo gledali tudi v Atenah, kjer je Maccabi prav tako po podaljšku s 86:81 premagal Panathinaikos. Crvena Zvezda v Bologni poražena tretjič v nizu.

V izenačenem dvoboju v Pireju je Olympiakos vodil skozi večino prvega polčasa, Beograjčani pa so z dobro tretjo četrtino (26:10) prevzeli vodstvo v nadaljevanju. Pet sekund pred iztekom dvoboja so Grki znova vodili za tri točke, a je James Nunnally z metom za tri točke tekmo pripeljal v podaljšek, v katerem pa so bili na veselje domačih navijačev le boljši košarkarji Olympiakosa.

V današnjem uvodnem dvoboju so košarkarji Fenerbahčeja premagali Asvel Villeurbanne s 101:86. Gostje iz Francije so sicer vodili do sredine tretje četrtine, nato pa so Turki prevzeli pobudo in prišli do tretje zmage, medtem ko Villeurbanne ostaja brez. Žalgiris pa je z 99:82 zmagal na gostovanju pri Baskonii.

Črn slovenski večer

Petkov spored je zaznamovala drama v Atenah, kjer je Panathinaikos, ki ga kot športni direktor vodi Slovenec Sani Bečirović, še drugič v tej sezoni klonil po podaljšku. S 86:81 je bil boljši Maccabi iz Tel Aviva, ki je vknjižil drugo zmago v sezoni. Še četrtič zapored je slavila Barcelona, ki je doma povsem povozila münchenski Bayern in ga ugnala z 98:59.ž

Slab večer je tudi za košarkarji Crvene Zvezde, ki so v Bologni proti Virtusu zaostajali skozi celotno srečanje, se nenehno vračali v igro, a na koncu priznali premoč italijanski ekipi. To je bil že tretji zaporedni poraz Beograjčanov, pri katerih Mike Tobey niti ni bil v kadru. Žiga Samar za berlinsko Albo, ki je v kneževini pri Monacu izgubila s 76:85, ni stopil na parket.