Boleč poraz Zvezde v Beogradu, Samar nemočen v Bologni (VIDEO)

Evroliga 18. Okt 20238:57 > 22:22 1 komentar

Košarkarji Crvene zvezde so v 3. krogu evrolige v Beogradu izgubili proti lanskemu polfinalistu Monacu, ki je po bolje odigranih zadnjih minutah slavil z 82:76. Virtus iz Bologne je Albi Berlin slovenskega reprezentanta Žige Samarja zadal še tretji poraz v nizu.

Pri Zvezdi je Mike Tobey na parketu preživel le dobrih 12 minut igre in ostal brez točke, zgrešil je edini met in dodal štiri skoke. Pri domačih je 20 točk vpisal Rokas Griedaitis, pri gostih 18 Mike James.

V Bologni je bil še tretjič to sezono nemočen Žiga Samar, ki z Albo še čaka, da prvič okusi slast zmage v evroligi. Še drugo tekmo v nizu je ostal brez točke, tokrat je v 14 minutah zgrešil edini met iz igre in ostal edini od 12 članov nemškega moštva, ki se ni vpisal med strelce. Vpisal je dve asistenci, a imel tudi tri izgubljene žoge.

Partizan prav tako izgubil na domačem parketu

V 3. krogu so bili že v torek prvi na parketu košarkarji Partizana in Barcelone. Beograjčani so zaostajali večji del tekme, čeprav ne z veliko razliko, a niso zmogli preobrata.

Kot Barcelona tudi Real Madrid ostaja pri stoodstotnem izkupičku, potem ko je doma zlahka odpravil Žalgiris. Nov poraz je vpisal Panathinaikos, kjer je športni direktor Sani Bečirović, v Carigradu je bil boljši Fenerbahče.