Tobey s Crveno zvezdo porazil dvakratne prvake evrolige (VIDEO)

Evroliga 1. Dec 202322:20 > 22:28 0 komentarjev

V evroligi ni več ekipe brez poraza. V 11. krogu je prvič padel še vodilni Real Madrid, ki je imel sicer v Carigradu zmago že skoraj v žepu, lahko bi celo rekli, da kar trikrat. Naposled je po velikem preobratu v podaljšku za zmago Fenerbahčeja zadel Yam Madar (100:99). Dodatnih pet minut smo videli tudi v Beogradu, kjer je Partizan ugnal Panathinaikos z 92:87. Crvena zvezda je z Mikom Tobeyjem ugnala Anadolu Efes s 97:83.

V Carigradu smo videli tekmo sezone. Real Madrid je imel še dobrih pet minut pred koncem kar 14 točk naskoka (78:64), a nato povsem popustil in zmago iz rok izpustil prvič. Kljub temu so imeli galaktiki po prostih metih Facunda Campazza znova prednost treh točk za zadnjih nekaj sekund, a je tik pred iztekom trojko za podaljšek zadel Scottie Wilbekin. Druga zapravljena priložnost belega baleta.

Tudi v podaljšku so Madridčani vodili. Mario Hezonja je imel devet sekund pred koncem dva prosta meta, a zadel le enega, kar je prednost Reala povišalo na 99:96. To se je izkazalo za usodno. Gostje so pričakovano napravili hitro osebno napako in tako domačim preprečili met za tri. Marko Gudurić je bil dvakrat natančen. Real je imel vse v svojih rokah, a je povsem nespametno žogo izgubil izkušeni Campazzo in Yamu Madarju omogočil, da je v zadnji sekundi zadel za popoln preobrat in Špancem zadal prvi poraz to sezono. Po vodi je splavala še tretja zaključna žogica.

Vroče je bilo tudi v Beogradu, kjer smo spremljali izredno izenačen obračun Partizana in Panathinaikosa. Večji del tekme so bili spredaj Grki, a so se črno-beli v zadnjih petih minuta vrnili po desetih točkah zaostanka. Odgovornost je prevzel Kevin Punter, ki je najprej s trojko in nato še s prodorom poskrbel za 78:78 in izsilil podaljšek. Tega so bolje odigrali domači in vpisali peto zmago sezone.

Žiga Samar je izpustil tekmo v Beogradu, kjer trenutno domače tekme igra Maccabi in tako ni sodeloval ob novem visokem porazu Albe, ki so jo Izraelci nadigrali s 102:81.

Zato pa je, prav tako v Beogradu, zaigral Mike Tobey. Ob zmagi Crvene zvezde proti Anadolu Efesu je dosegel 5 točk in dodal 3 skoke ter asistenco. Beograjčani so dosegli šele svojo četrto zmago v letošnji evroligaški sezoni.

Slavila je tudi Barcelona, ki je bila s 101:92 boljša od francoskega Asvela. V španskem derbiju je Baskonia z 98:84 ugnala Valencio.