Minnesota se je kljub fantastičnemu Jokiću rešila metle

Košarka 24. Apr 20237:29 0 komentarjev
Jokic

Jalen Brunson še naprej blesti v dresu New Yorka in tako še dodatno soli rane Dallasa, ki ga je lani izpustil iz rok. Organizator igre je bil znova glavni junak Kratkohlačnikov, ki so še v drugo na domačem parketu ugnali Cleveland (102:93) in so ob vodstvu v seriji s 3:1 le še zmago oddaljeni od drugega kroga končnice lige NBA. Do izenačenja serije na domačem parketu tudi Golden State, medtem ko je Denver zapravil prvo zaključno žogico.

Dvoboj v Madison Square Gardnu je bil praktično vseskozi zelo izenačen. Še slabih 10 minut pred koncem je bil izid poravnan na 75, a so zaključek bolje odigrali domači košarkarji. Jalen Brunson je v tem delu tekme zadel dve trojki in tako dvoboj sklenil z 29 točkami ter šestimi asistencami, s čimer je bil tako prvi strelec kot asistent zmagovalcev.

Cleveland še v drugo ni dosegel meje 100 točk, potem ko je na prejšnjem obračunu zmogel vsega 79 točk. Če je bil prejšnjo tekmo zelo nerazpoložen ob metu predvsem Darius Garland, se je tokrat ohladil drugi branilec Donovan Mitchell, ki je za 11 točk porabil kar 18 metov, ob tem pa je imel še šest izgubljenih žog.

Cavsi bodo morali za napredovanje dobiti naslednje tri obračune. Peta tekma bo v Clevelandu v noči na četrtek.

Brunson

Bojevniki doma uresničili želje

Še bolj napeta tekma je bila v San Franciscu. Golden State je za v boju za realno upanje na napredovanje potreboval zmago proti Sacramentu in jo v izenačenem obračunu tudi dosegel. Gostje so sicer v drugi četrtini povedli za največ devet, a so Bojevniki v drugem polčasu, sploh tretji četrtini, zaigrali bolje in rezultat obrnili sebi v prid. Vseskozi so ohranjali majhno prednost, na koncu pa je ekipi ločila le točka (126:125). Po zaostanku z 0:2 v seriji je Golden State zdaj doma izid poravnal, za kar sta imela največ zaslug Steph Curry (32 točk) in Klay Thompson (26 točk). Največ na tekmi jih je sicer dosegel Sacramentov De’Aaron Fox (38).

Steph Curry
Veselje Stepha Curryja. Foto: Profimedia

Če je Atlanti na tretji tekmi v seriji in prvi doma uspelo presenetiti Boston, pa so se tokrat veselili Kelti. Jalen Brown in Jason Tatum, oba s po 31 točkami, sta zrežirala slavje gostov, ki bodo imeli že na peti tekmi priložnost, da zaključijo serijo. Hawksom ni pomagala niti izvrstna predstava Traeja Younga, ki je ob 35 točkah podelil še 15 asistenc.

Tatum Brown

Zelo pester večer pa je bil tudi v Minnesoti. Timberwolves so se zavedali, da le zmaga še ne pomeni zaključka serije proti Denverju. Nuggets, pri katerih Vlatko Čančar ni igral, so v zaključku četrte četrtine sicer odlično finiširali in izničili prednost domačih za 12 točk. Izsilili so podaljšek, ki pa so ga domači dobili z 18:12 in dosegli vsaj častno zmago. Najboljše ime obračuna je bil Nikola Jokić, ki je dosegel kar 43 točk in 11 asistenc, pri zmagovalcih pa je bil najbolj razpoložen Anthony Edwards (34 točk), še 19 jih je dodal Mike Conley. Peta tekma bo na sporedu v noči na sredo, ko bo Denver doma lovil napredovanje.