Američani so za letošnje olimpijske igre znova sestavili sanjsko moštvo, v katerem pa ni bilo prostora za soigralca Luke Dončića pri Dallasu Kyrieja Irvinga. Američan se je pred prvim krogom končnice razgovoril o odločitvi, ki mu je odnesla drugi nastop na OI.
Kyrie Irving je tako nekdanji svetovni kot olimpijski prvak z ameriško reprezentanco. Prvič je bil del izbrane vrste ZDA leta 2014, ko je kot 22-letna vzhajajoča zvezda lige NBA postal celo najkoristnejši igralec mundiala v Španiji. Od zvezdnikov so ob njem nastopali tudi Stephen Curry, Derrick Rose, James Harden in Anthony Davis.
Dve leti pozneje je izpolnil velik cilj, da je dres ZDA nosil tudi na olimpijskih igrah. To mu je uspelo le nekaj mesecev po osvojenem naslovu prvaka lige NBA s Clevelandom. Ko je avgusta v Rio de Janeiru osvojil zlato medaljo, je postal šele četrti igralec v zgodovini, ki je v istem letu združil prstan in olimpijski naslov. Pred njim je to uspelo le še LeBronu Jamesu, Michaelu Jordanu in Scottieju Pippnu.
Zadnjih osem let Irving ni bil del ameriške reprezentance, je bil pa letos na širšem seznamu direktorja Granta Hilla. Na novinarski konferenci pred prvim krogom končnice lige NBA med Dallas Mavericks in Los Angeles Clippers je 32-letni branilec spregovoril tudi o košarici izbrane vrste. Na branilskih položajih so prednost dobili Devin Booker, Jrue Holiday, Stephen Curry in Tyrese Haliburton.
“Svojim bratom želim srečo. V to ekipo se nisem uvrstil, proces izbire je bil zelo zahteven, a imam do vseh v reprezentanci le spoštovanje. Na tej točki kariere sem osredotočen na osvojitev naslova v ligi NBA, ko bo prišlo poletje, pa bom podpiral svoje fante,” je dejal Irving.
Reprezentanca ZDA za Pariz 2024:
LeBron James, Anthony Davis (oba Los Angeles Lakers), Stephen Curry (Golden State Warriors), Kevin Durant, Devin Booker (oba Phoenix Suns), Joel Embiid (Philadelphia 76ers), Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves), Jayson Tatum, Jrue Holiday (oba Boston Celtics), Bam Adebayo (Miami Heat), Tyrese Haliburton (Indiana Pacers) in Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers).
Spomnil se je tudi svojih prejšnjih izkušenj v izbrani vrsti ZDA, ko se je akcija običajno začela s širšim naborom in se je selekcija odvila šele po nekaj dneh treninga.
“Odrastel sem v času, ko smo se morali boriti za mesto v ekipi. Dobivali smo se in je tako med nami na pripravah raslo tudi spoštovanje. Potem smo videli, katere peterke dobro delujejo. Nekako pogrešam tiste zabavne čase, ko smo bili vsi na kupu, garali, se borili eden proti drugemu, selekcija pa se je nato odvila šele po nekaj dneh. Pa čeprav smo približno vedeli, kdo bo prišel v ekipo,” je dodal Kyrie.
Pomembna bo prava miselnost
V nedeljo bo z Dallasom začel serijo proti Clippersom, s katerimi se bodo Teksašani pomerili že tretjič v zadnjih petih sezonah. Obakrat, leta 2020 in 2021, so Mavsi povlekli krajši konec kljub izjemnim predstavam Luke Dončića.
“Moramo imeti pravi odnos in pravo mentaliteto ter se pripraviti na vojno. To je najtežji del sezone. Ekipi se dobro poznata, vsi poznamo vse navade in način igre. Po prvi tekmi gre le še za prilagoditve. Poglobiti se moraš vase in razmišljati res zgolj tekmo po tekmo. Minuto po minuto. Ostati moraš v ravnotežju, osredotočen, zmanjšati motnje in početi to, kar počneš že od otroštva ter se pri tem zabavati. Redni del smo dobro zaključili, kar nas navdaja z optimizmom,” je pred prvo tekmo dejal Irving.
Košarkar, ki slovi po igri v težkih in ključnih trenutkih, ne nazadnje je prav on s trojko prelomil sedmi obračun finala med Clevelandom in Golden Statom leta 2016, bo v končnici prvič zaigral z Dončićem. Ameriško-slovenska naveza je bila v rednem delu točkovno najboljša med vsemi kombinacijami košarkarjev vseh 30 franšiz.
“Vznemirljivo je. Mislim, da se oba zavedava svojih sposobnosti. Videli smo to sezono, kako sva prav proti nekaterim najtežjim nasprotnikom dvignila raven igre. Želiva biti izzvana od najboljših, to je ta šampionski pedigre, ki ga potrebuješ,” je zaključil Irving.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!