Petrol Olimpija razbila MZT in praktično že obstala

Liga ABA 3. Feb 201819:30 > 19:39
Twitter

Petrol Olimpija je v 19. krogu Lige ABA dosegla visoko in izjemno pomembno zmago z vidika lažjega nadaljevanja sezone. V Skopju je bila z rezultatom 96:55 boljša od MZT Skopje Aerodroma.

Košarkarji Petrol Olimpije, oslabljeni z neigranjem poškodovanega kapetana Domna Lorbka, so na gostovanju v Skopju dosegli prepričljivo zmago – s kar 41 točkami so ugnali MZT Skopje Aerodrom. Varovanci Zorana Martića so do vrhunskega rezultata prišli po zaslugi odlične igre v drugem polčasu, v katerega so sicer vstopili z dvema točkama zaostanka. Pri zeleno-belih je bil tokrat s 16 točkami najbolj učinkovit Jordan Morgan, medtem ko sta jih Roko Badžim in Devin Oliver dodala po 15.

Drugi polčas je Olimpija zanesljivo dobila s kar 59:16. V tretji četrtini je MZT dosegel samo 5 točk, v zadnji pa zgolj enajst. Zmaga proti zadnjeuvrščeni ekipi pomeni, da so se Ljubljančani odlepili od mesta, ki v prihodnji sezoni ne prinaša mesta v ligi ABA.

Naslednja tekma Petrol Olimpijo čaka v torek, ko se bodo na Poljskem v Ligi prvakov pomerili z Rosa Radomom.