Olimpija že v prvem polčasu prejela kar 66 točk

Liga ABA 16. Nov 201822:01 > 22:12
Petrol Olimpija

Petrol Olimpija še naprej razprodaja svoj ugled. Tokrat je razočarala v Ligi ABA, kjer jim je Igokea že do polčasa nasula neverjetnih 66 točk. Na koncu je sicer Olimpija izgubila s 115:105.

Ekipi v Laktaših nista igrali prave obrambe, Igokea pa je že v prvi četrtini dosegla kar 39 točk in po dobrih 15 minutah igre prešla mejo 50 točk. Pri domačih sta bila razpoložena Tomislav Zubčić in Sava Lević, ki sta dosegla kar polovico točk Igokee v prvem polčasu.

Olimpija se je sicer vrnila v igro in do polčasa znižala zaostanek 15 točk, ob koncu tretje četrtine pa se povsem približala (79:75). Domači so nato z delnim izidom 8:0 poskrbeli, da Olimpija nadaljuje z nizanjem porazov tudi v Ligi ABA.

Ljubljančani so sicer s 66 dobljenimi točkami do polčasa postavili neslaven rekord v tem stoletju, kar le priča o kaotičnem stanju v ekipi, ki je, kot je nakazal direktor Roman Lisac, Zoran Martić ne bo več dolgo vodil.

Pri Olimpiji je sicer z 20 točkami in 13 skoki pozitivno presenetil Marko Simonović, ki je dosegel 20 točk in ujel še 13 odbitih žog. Točko več je sicer dosegel Scottie Reynolds, a imel kar šest izgubljenih žog.