Kapetanska predstava Blažiča, učinek v ligi ABA izbrisal blede evropske večere

Košarka 20. Nov 202323:55 > 21. Nov 2023 1:05 0 komentarjev
Jaka Blažič Olimpija Partizan

Medtem ko je Krka ob koncu tedna prekinila niz jadranskih porazov, je tudi Cedevita Olimpija v 8. krogu lige ABA zabeležila pomembno zmago in ostaja blizu vrha regionalnega tekmovanja. Danes je v Stožicah padel evroligaški Partizan (95:91).

Tekma se je začela z mehko obrambo, ekipi pa sta bili tudi zelo razpoloženi pri metu.

Že pred koncem prve četrtine je v koša padlo skoraj 50 točk, do glavnega odmora jih je bilo v “malhi” že čez sto, Ljubljančani pa vodijo z minimalno prednostjo (51:50). Po tretji četrtini je domača ekipa še zmeraj držala prednost in se v zaključne minute podala z majhno prednostjo ter jo vse do zadnjega piska sirene ni izpustila iz rok.

Danes je bil najbolj razpoložen v četi Simoneja Pianigianija branilec Jaka Blažič, ki je ob šestih skokih zbral 29 točk. Črno-beli so si sicer v novi sezoni lige ABA privoščili že tri spodrsljaje. Četo trenerja Želja Obradovića sta namreč pred zmaji premagali še Mega in Igokea.

Dolenjci nasmejani iz Srbije

Za prvo slovensko zmago v tem krogu je že v nedeljo poskrbela Krka. Novomeščani so obe letošnji zmagi v ligi Aba zabeležili v Beogradu. V prvem krogu so namreč ugnali FMP, nato pa zabeležili šest zaporednih porazov.  Tokrat so odigrali odlično, predvsem v drugem polčasu. V prvem so domačini igrali bolje in vodili z 42:32, Krka pa je po odmoru prestavila v prestavo višje. Drugi polčas je dobila s 45:30.

Izkazal se je predvsem Leon Stergar, ki je dosegel 24 točk. Jan Špan je dodal 16 točk in 9 asistenc, Jurij Macura pa 14 točk in 8 skokov.