Partizan in Mega sta se poklonila pokojnemu Milojeviću

Košarka 22. Jan 202420:22 > 21:21 1 komentar

V beograjski Areni se je s tekmo med Partizanom in Mego zaključil 17. krog ABA lige. Zmago črno-belih je obeležilo slovo obeh klubov od nedavno preminulega košarkarskega strokovnjaka Dejana Milojevića. Ni manjkalo bakelj, transparentov, glasnih aplavzov in seveda solz. Cedevita Olimpija je za sobotno "večerjo" pomalicala nasprotnika z dna razpredelnice, varovanci Zorana Martića so porazili Igokeo.

Dolg aplavz v prepolni beograjski Areni je služil kot uvod v zaključno srečanje 17. kroga ABA lige.

Partizan in Mega sta se na tak način poklonila svojemu nekdanjemu delavcu (in igralcu) Dejanu Milojeviću, ki je prejšnji teden v ZDA doživel srčni zastoj in kasneje umrl v bolnišnici.

Pokojno legendo je prišlo na tekmo regijskega tekmovanja pospremit kar 23.000 gledalcev. Priljubljenemu “Miloju” je bil namenjen tudi stolček v prvi vrsti z njegovim dresom št. 13.

Tekme so se udeležila tudi številna znana košarkarska imena, ki so imela priložnost sodelovati z Milojevićem. Pred prvim sodniškim metom so se ga spomnili z minuti molka, igralci so nosili posebne majice v čast Milojevića.

Zmaji suvereni

Olimpija je v Stožicah vodila celo tekmo, si že do polčasa priborila 15 točk zaloge, dobila pa tudi tretji in četrti del srečanja.

Slovenski državni prvaki so imeli tri najboljše strelce tekme.

Z 19 točkami se je še najbolj izkazal Gregor Glas, 17 jih je dodal Karlo Matković, Zoran Dragić jih je v “malho” spravil 16.

Neizkoriščena priložnost

Košarkarji Krke so v ligi Aba doživeli osmi poraz na zadnjih devetih tekmah. V Zadru so izgubili s 53:70, tako da ostajajo na predzadnjem mestu na razpredelnici z zmago prednosti pred Mornarjem.

Novomeščani niso izkoristili dveh ključnih odsotnosti pri Zadru, prvega strelca lige Aba Luke Božića (povprečje 22,4 točke na tekmo) ter stalnega člana začetne peterke Marka Ramljaka. V prvem polčasu so si nabrali 20 točk zaostanka, ki jih je Miha Cerkvenik s tremi zaporednimi trojkami do odmora znižal na 28:34, tudi v nadaljevanju pa zmage domačih niso ogrozili.

Iz sivega povprečja Krke sta v napadu izstopala zgolj Cerkvenik s 14 točkami in metom iz igre 5:10 (trojke 4:7) ter Marko Radovanović, ki je ob 13 točkah (trojke 3:5) ujel 7 odbitih žog.

Krka bo tri od naslednjih štirih tekem v ligi Aba igrala doma. Najprej jo 27. januarja v dvorani Leona Štuklja čaka ena od ključnih tekem sezone proti Mornarju, nato bo v Novem mestu gostoval Studentski center, 10. februarja sledi gostovanje pri Ciboni, po pokalnem in reprezentančnem odmoru pa bo v začetku marca na Dolenjsko prišla Mega.