Blamaža Cedevite Olimpije v Beogradu

Košarka 15. Apr 202416:18 > 21:50 0 komentarjev
Mega - Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvi tekmi četrtfinala lige ABA visoko izgubili na gostovanju pri Megi (98:119). Zmaji so se znašli v težkem položaju, v nedeljo potrebujejo zmago, če želijo nadaljevati sezono v jadranski ligi.

V prvem polčasu je bila tekma zelo izenačena. Ekipi sta se v prvi četrtini izmenjavali v vodstvu, in čeprav so košarkarji Mege na glavni odmor odšli s prednostjo petih točk, so zmaji ostajali v igri za zmago.

Toda tretja četrtina je bila povsem v znamenju beograjske zasedbe, ki si je pred zadnjo četrtino priigrala več kot 20 točk prednosti.

Prednost je v zadnji četrtini zgolj naraščala, na koncu je razlika znašala 21 točk. Ko se ozremo k izjavi kapetana pred tekmo, je bila današnja predstava – milo rečeno – uboga. Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v nedeljo igrali na tekmi za biti ali ne biti. V primeru poraza se bo pot ljubljanske zasedbe v jadranski ligi končala že v četrtfinalu.

Pri Megi je z 31 točkami blestel Nikola Đurišić, najboljša strelca pri Olimpiji sta bila JR Stuart in Justin Cobbs z 20 točkami.

Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz obračuna Crvena zvezda – Studentski centar, v katerem je danes Crvena zvezda povedla, potem ko je nadoknadila 18 točk zaostanka in zmagala 83:81.