Olimpija z začasnim trenerjem v Tivoliju premagala Cibono

Košarka 18. Mar 202321:45 0 komentarjev
Miro Alilović
Miro Alilović. FOTO: Filip Barbalič.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 22. krogu lige Aba premagali Cibono z 91:85. Po odhodu Jurice Golemice jih je do zmage v Tivoliju popeljal začasni trener Miro Alilović.

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali prvo zmago po odhodu trenerja Jurice Golemca. Pod taktirko začasnega stratega Mira Alilovića so v dvorani Tivoli premagali Cibono z 91:85.

Za Ljubljančane je to petnajsta zmaga v ligi Aba, ki jih uvršča na četrto mesto. Po točkah so izenačeni z Budućnostjo. Dve zmagi več in tekmo zaostanka ima Crvena zvezda, trinajst zmag ob tekmi več pa FMP.

V končnico lige Aba se bo uvrstilo prvih osem moštev, ki se bodo merile v serijah na dve zmagi.

Cedevito Olimpijo v rednem delu čaka še pet tekem. Naslednjo nedeljo bo gostovala pri Partizanu, v gosteh se bo merila še z Mornarjem, v Stožicah pa bo gostila Studentski centar, Mego in Crveno zvezdo.

Slovenski prvaki so se morali krepko potruditi za načrtovani dve točki. Prvič so povedli šele v 16. minuti, odpor Zagrebčanov pa so dokončno strli šele v zadnjih desetih minutah, ko so se odlepili na + 14.

Prva strelca Cedevite Olimpije sta bila z 19 točkami Zoran Dragić (trojke 3:7, 7 skokov) in Josh Adams (4 skoke, 4 podaje), 13 jih je dodal Alen Omić (9 skokov, 6 podaj), 12 pa Marko Jeremić (trojke 3:7).