Oklahoma vrnila udarec in ponižala jezernike

Liga NBA 14. Mar 201410:21 > 10:23

Ljubljana – Novica, da Kobe Bryant letos ne bo več stopil na parket, ni najbolje vplivala na njegove soigralce. Oklahoma je sinoči s 131:102 ponižala Los Angeles Lakers, ki tonejo vse nižje.

Los Angeles Lakers so brez prvega zvezdnika Kobeja Bryanta le bleda slika šampionske ekipe. Jezerniki so dnu Zahodne konference, kjer s z Utahom in Sacramentom borijo za predzadnje mesto. Novo hudo rano je ekipi iz mesta angelov zadala Oklahoma. Thunderji so na krilih prvih dveh zvezdnikov, Kevina Duranta in Russella Westbrooka (oba 29 točk) ponižali nekoč spoštovanja vredno ekipo.

Hud poraz Lakersov je potrdil, da je bila nedeljska zmaga proti istim nasprotnikom, takrat je z 42 točkami blestel Jodie Meeks, le preblisk.

• NE SPREGLEJTE: Dvojni programi lige NBA za vikend: v soboto ob 17.00 na SK 1 New York vs. Milwaukee, v nedeljo ob 20.30 na SK 2 Miami vs. Houston!

Dunleavy s šivi izstrelil rakete
Predstava večera je uspela Mikeu Dunleavyju, ki mu je Chandler Parsons na začetku druge četrtine obračuna med Chicagom in Houstonom s komolcem nehote poškodoval arkado. Zdravniki so nesrečnega Dunleavyja oskrbeli z desetimi šivi, kar ga ni ustavilo. Izkušeni košarkar bikov se je na začetku drugega polčasa vrnil v ekipo in zaigral kot prerojen. Gostom je nasul kar 21 točk in bil prvi junak visoke zmage s 111:87.

Na tretji tekmi večera je Atlanta s 102:97 odpravila Milwaukee.

Liga NBA:

Oklahoma City Thunder : Los Angeles Lakers 131:102Atlanta Hawks : Milwaukee Bucks 102:97Chicago Bulls : Houston Rockets 111:87

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images