Ibaka uničil Lakerse, druga zmaga Kokoškova

Liga NBA 5. Nov 20185:43 > 5:46
Christian Petersen/Getty Images

Serge Ibaka je z rekordom kariere poskrbel za nov poraz LeBrona Jamesa v dresu Los Angeles Lakers, nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov pa je Phoenix popeljal do druge letošnje zmage.

Čeprav so se pri Torontu odločili, da prvemu zvezdniku Kawhiju Leonardu zaradi lažje poškodbe noge namenijo počitek, so jezerniki vnovič ostali praznih rok. Serge Ibaka je bil nerešljiva uganka za obrambo domačih. Ibaka je že v prvi četrtini, ki so jo Raptorsi dobili z 42:17, ob popolnem metu iz igre (8/8) dosegel 20 točk. Španski reprezentant je na koncu z izjemnim metom 15/17 postavil nov osebni rekord, ki sedaj znaša 34 točk.

Lakersi so se v zaključku približali na deset točk zaostanka (107:117), a se je Toronto po povratku najboljših košarkarjev na parketu hitro znova odlepil in na koncu slavil s prepričljivih 121:107.

Kyle Lowry je za zmagovalce zbral 21 točk in 15 podaj, pri domačih je bil s 24 točkami najučinkovitejši Brandon Ingram, LeBron James je tokrat zbral 18 točk in šest podaj.

Svoje druge zmage na klopi Phoenixa se je veselil nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov. Sunsi so prekinili niz sedmih zaporednih porazov, za zmago proti Memphisu s 102:100 pa je 1,7 sekunde pred koncem zadel Devin Booker.

Še naprej navdušuje Giannis Antetokounmpo, ki se je z Milwaukeejem tokrat znesel nad Sacramentom. Grški orjak je ob visoki zmagi s 144:109 prispeval 26 točk, 15 skokov in 11 podaj v samo 30 minutah.