Dončić s poškodovanim gležnjem spet najboljši strelec

Liga NBA 7. Nov 20184:59 > 5:29
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Moštvo Dallas Mavericks je v noči iz torka na sredo v tekmi proti Čarovnikom iz Washingtona vpisalo svojo tretjo letošnjo zmago, potem ko so že ob polčasu dosegli 70 točk in imeli tekom obračuna več kot 20 točk prednosti. Luka Dončić je spet presegel mejo 20 in na poti pisal zgodovino.

Dallas je imel na začetku te sezone največ težav z igro v prvem polčasu, tokrat pa so proti Washingtonu, ki velja za eno najbolj negativnih presenečenj v ligi, v tekmo vstopili suvereno, predvsem po zaslugi Luke Dončića, ki je bil glavni “krivec” za delni rezultat 12-2 v prvi četrtini.

Dončič je imel v zadnjih dneh nekaj težav s poškodbo gležnja, a je že pred tekmo zatrjeval, da bo igral in da bo tako ostalo vse do konca rednega dela sezone. Tudi poškodba pa ni ustavila slovenskega košarkarja, njegova ekipa pa je v drugi četrtini še stopnjevala vodstvo in povedla že za 24 točk. Kot smo vajeni v ligi NBA pa tudi takšna vodstva včasih niso dovolj in v tretji četrtini je Washington prišel že na šest točk zaostanka, a je trener Rick Carlisle na parket hitro vrnil prvo peterko, ki je zopet vzpostavila precej bolj udobno vodstvo in tekmo razmeroma mirno pripeljala do konca s 119:100.

To je bila tretja zmaga Dallasa v sezoni, Dončić pa je bil spet najboljši strelec s 23 točkami, dodal pa je še 6 skokov, 3 podaje in 4 izgubljene žoge.

Wesley Matthews je tekmo končal z 22 točkami, Dennis Smith jr. pa z 19. Pri Washingtonu je John Wall prispeval 24 točk, Bradley Beal in Otto Porter pa 19.

Naslednjo tekmo bo Dallas odigral proti Utahu v gosteh, kjer so v tej sezoni Telički neuspešni, saj še niso dobili tekme izven svoje domače dvorane.