Miami slavil na težkem gostovanju v Houstonu

Liga NBA 16. Feb 20179:41 > 9:59
Miami Heat/Twitter

Košarkaji Miamija so na svoji zadnji tekmi pred All Star premorom vpisali novo zmago. Tokrat so na izredno zahtevnem gostovanju v Houstonu kljub trojnemu dvojčku Jamesa Hardena zmagali s 117:109.

Vročica je vodila skozi vso srečanje in zasluženo premagala Rakete. Odlično igro je vnovič prikazal Hassan Whiteside, ki je dosegel 23 točk in dodal še 14 skokov in pet blokad. Enako število točk je ob devetih skokih in sedmih podajah prispeval Dion Waiters.

Tudi Goran Dragić je imel dober večer. Proti svojemu nekdanjemu moštvu je ponovno presegel mejo 20 točk ter zbral še pet asistenc. Tokrat mu ni stekel met za tri točke, zgrešil je namreč vseh pet poskusov izza črte. Slovenski kapetan je bil po tekmi poln hvale na račun Whitesidea: “Ko za tabo stoji velikan in veš, da bo blokiral met ali vsaj poskušal, to seveda pomaga. Imel je izjemen večer.”

Pri Houstonu je, kot je to v navadi, izstopal tretji strelec lige James Harden, ki se je tokrat ustavil pri 38 točkah, 12 skokih in 12 podajah. Kljub njegovemu 15. trojnemu dvojčku, Rakete na tekmi proti Vročici niso niti enkrat vodile – prvič v letošnji sezoni. Gostitelje je pokopal predvsem slab met za tri (13/40).

Trojke v prvem polčasu preprosto nismo zadevali. Izkopali smo si globoko luknjo, iz katere nismo našli poti,” je povedal trener Houstona Mike D’Antoni. Miami je ob polčasu vodil za 13, prednost v tretji četrtini pa je narasla na 20.

Ob porazu New Yorka proti oklahomi je brez minut ponovno ostal Saša Vujačić. Do 27. trojnega dvojčka v sezoni je z 38 točkami, 14 skoki in 12 podajami prišel Russell Westbrook, ki tako ostaja v neverjetni formi. Z novim izjemnim večerom je skočil na tretje mesto večne lestvice – več trojnih dvojčkov v eni sezoni sta dosegla le še Oscar Robertson (41, v sezoni 1961-62) in Wilt Chamberlain (31, v sezoni 1967/68).

Prvaki iz Clevelanda so s 113:104 premagali Indiano. Zelo je bila razpoložena trojka LeBron James (31 točk), Kyrie Irving (26 točk) in Kyle Korver (22 točk). Ob Vujačiću pa je na klopi pri Detroitu, ki je z 98:91 premagal Dallas, obsedel tudi Beno Udrih. Pri Mavsih je do dvojnega dvojčka, 400. v njegovi karieri, prišel Dirk Nowitzki, ki počasi dviguje svojo formo.

V noči na petek sta na sporedu še dve tekmi, nato pa sledi All Star vikend v New Orleansu. Liga se bo nadaljevala 23. februarja, ko se bo zaključil prestopni rok.

Liga NBA, 16. februar:

HOUSTON – MIAMI 109:117
Harden 38, 12 skokov in 12 podaj, Anderson 17; Whiteside (14 skokov) in Waiters po 23, Dragić 21 (met 8/14) in 5 podaj v 33 minutah.

ORLANDO – SAN ANTONIO 79:107
Vučević 16 in 10 skokov, Gordon 11; Aldridge 23, Leonard 22.

CLEVELAND – INDIANA 113:104
James 31, Irving 26, Korver 22; Robinson 19, Teague in Turner po 15.

BOSTON – PHILADELPHIA 116:108