Boston Celtics še korak bližje velikemu finalu

Košarka 24. Maj 20247:19 0 komentarjev

Košarkarji Boston Celtics so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NBA povedli z 2:0 v zmagah, potem ko so na domačem igrišču premagali Indiana Pacers s 126:110. Ekipi igrata na štiri zmage.

Indiana je praktično celo prvo četrtino vodila in jo končala s 27:25. Domači so s trojko Jrueja Holidaya v zadnji minuti prve četrtine začeli niz košev, z delnim izidom 20:0 so od 22:27 prišli na 42:27. Indiana v teh trenutkih šest minut ni dosegla koša.

Ji je pa uspelo do konca druge četrtine zmanjšati zaostanek na zgolj šest točk, v tretji četrtini pa se je približala zgolj na -2 (68:66).

Sledil pa je nov mrk ekipe Ricka Carlisla, na krilih razpoloženega Jaylena Browna je prednost spet narasla na +15. Za nameček so Pacers 3:44 minute do konca tretjega dela igre ostali brez Tyresa Haliburtona, ki je odšel iz igre zaradi poškodbe mišice. Dotlej je dosegel deset točk in osem podaj.

Gostitelji so v zadnji četrtini nadzorovali potek tekme, pet minut pred koncem pa prišli do najvišje prednosti (113:94).

Brown je bil s 40 točkami najboljši strelec Bostona in izenačil osebni rekord v končnici. Po 23 točk sta dodala Jayson Tatum in Derrick White, Holiday pa je prispeval 15 točk in 10 asistenc.

Serija se seli v Indiano, kjer so Pacers v končnici še neporaženi

“To je končnica. Naredil bom vse za zmago, naj bo to v napadu ali v obrambi,” je dejal Brown, ki ga je pohvalil tudi Holiday: “Izjemen igralec, izjemen vodja, ki želi zmagati in vzeti stvari v svoje roke. Res mi je všeč, da imam takšnega igralca poleg sebe.”

Pri Indiani se je najbolj izkazal Pascal Siakam z 28 točkami, Andrew Nembhard je dodal 16 točk. “Igrali so bolje od nas. Moramo se pogledati v ogledalo, iti naprej in razmisliti o naslednji tekmi,” pa je povedal Siakam.

Prihodnji dve tekmi bosta v Indianapolisu, prva od njih v noči s sobote na nedeljo. Pacers so v letošnji končnici na domačem igrišču še brez poraza, na njem so v rednem delu obakrat tudi premagali Boston, sicer s 64 zmagami najboljše moštvo rednega dela.

Luka Dončić in njegovi Dallas Mavericks pa bodo drugo tekmo finala zahodne konference igrali v noči na soboto ob 2.30 po slovenskem času v Minneapolisu. Dallas proti Minnesota Timberwolves vodi z 1:0 v zmagah.