Dončić glavni dirigent nove zmage Dallasa (VIDEO)

Košarka 13. Dec 20233:58

Košarkarji Dallas Mavericks so s 127:125 premagali Los Angeles Lakers. Znova je blestel Luka Dončić, ki je v svojo statistiko vpisal 33 točk, 6 skokov in kar 17 asistenc. To je bila že četrta zaporedna zmaga za ekipo iz Teksasa.

Luka Dončić in druščina so odlično začeli obračun proti Los Angeles Lakers. Jezerniki, ki so blesteli predvsem v obrambi na prvem medsezonskem turnirju lige NBA, tega elementa igre v prvih 24 minutah niso prikazali.

Slovenski zvezdnik je v prvem polčasu odlično razigraval svoje soigralce, hkrati pa tudi sam lepo zadeval. Ob polčasu je imel na računu že 18 točk, 9 asistenc in 4 skoke.

Tekmo v American Airlines Centru je v prvem polčasu zaznamoval predvsem učinkovit napad na obeh straneh, saj je bil izid ob polčasu 71:61 v korist Dallasa.

Dončićeva čarovnija iz prvega polčasa:

Vrnitev Jezernikov, Dallas našel “Ex” faktor

Po koncu prvega polčasa in po odmoru so Lakersi ubrali drugačen pristop v obrambi, kar se je izkazalo za pravo potezo.

Ko je Dončić ob koncu tretje četrtine počival, je že tako okrnjen napad Mavsov izgubil ritem, zaradi česar so Teksašani v tretji četrtini dosegli le 22 točk. Obramba Dallasa ni uspela zadržati Anthonyja Davisa in Los Angeles je ob koncu tretje četrtine povedel s 95:93.

Ko so Lakersi v četrti četrtini še naprej iskali način, kako zaustaviti Dončića, je slovenski superzvezdnik z natančnimi — in bleščečimi — podajami našel proste soigralce. Ključni strelec v zaključku je bil Avstralec Dante Exum, ki je dosegel kar 26 točk, kar je njegov najboljši strelski večer v ligi NBA.

Asistenca, ki je zaokrožila po svetu:

Slovenski zvezdnik je odlično vodil napad, v zaključku srečanja je “alley-oop” akcijo zaključil Dereck Lively II.

Mavericksi so na koncu preživeli vse napade Jezernikov, za katere je LeBron James dosegel 33 točk, še štiri več pa je zbral Davis.

Dončić in Tim Hardaway Jr. sta skupaj dosegla 65 točk, Dallas pa je podaljšal niz zmag na štiri tekme. To je bila Dončićeva osma zaporedna tekma s 30 ali več točkami.

“Ker vem, kako tesno igrajo obrambo nad Luko, sem moral tudi sam poskusiti dati pečat igri,” je dejal Hardaway ml., ki je zaradi težav s hrbtom izpustil tri od prejšnjih petih tekem. “To je bila res izjemna zmaga celotne ekipe. Imamo tako veliko dobrih fantov, vsak je k zmagi dodal svoj delež, vsak je igral zavzeto,” pa je dodal Dončić.

Naslednja tekma Dallas čaka v noči na petek, ko se bodo pomerili z Minnesota Timberwolves.