Dončić zgrešil met za zmago, Dallas v slepi ulici

Košarka 3. Apr 20234:11 0 komentarjev

Dallas Mavericks so v noči na ponedeljek izgubili še sedmič na zadnjih osmih tekmah. Tokrat je bila po podaljšku boljša Atlanta (132:130). Luka Dončić je imel v podaljšku na voljo met za zmago, ki pa ga je slovenski zvezdnik zgrešil. Na tej točki bi bil potreben čudež, da bi se Dallas uvrstil v končnico.

Vse bolj se zdi, da je sezona za Dallas praktično končana. Mavericksi so izgubili še eno pomembno tekmo, tokrat proti Atlanta Hawks s 132:130 po podaljšku, upanja na končnico pa tako ni več.

JaVale McGee je imel 0,4 sekunde pred koncem rednega dela tekme na voljo dva prosta meta, s katerima bi lahko prinesel zmago Dallasu. Toda center ekipe iz Teksasa je zadel zgolj en prosti met, tako da je sledil podaljšek. Tudi v podaljšku je imel Dallas met za zmago, toda Luka Dončić je zgrešil met za tri točke, ki bi prinesel zmago.

Slaba obramba, usodni zgrešeni prosti meti

Kot že zadnjih nekaj mesecev in pravzaprav vso sezono je bila slaba obramba največji razlog za sedmi poraz Maverickosv na zadnjih osmih tekmah. Manj kot 24 ur po tem, ko so v prvem polčasu proti Miami Heat v prvem polčasu prejeli 76 točk, so košarkarji Dallasa tokrat v prvem polčasu Hawks v prvem polčasu dopustili 70 točk.

Kyrie Irving je bil najboljši strelec Dallasa, dosegel 41 točk. Toda tudi izjemni večer Irvinga je bil premalo, da bi Teksašani zapustili Atlanto z zmago.

Dončić je vpisal 22 točk, sedem skokov in sedem asistenc, pri tem pa je iz igre metal 8/21 (3/12 za tri točke).

Veliko vlogo pri porazu so imele izgubljene žoge in izvajanje prostih metov, saj je Dallas 14-krat izgubil žogo, kar je Atlanti prineslo 23 točk. Poleg tega so košarkarji Dallasa zgrešili kar deset prostih metov (22/32), med njimi je tudi zgrešeni met McGeeja za zmago.

Poraz je dokončno potrdil, da bo Dallas sezono sklenil z več porazi kot zmagami. To se je zgodilo prvič po sezoni 2018/19, ko je bil Dončić novinec v ligi.

V igri le še teorija

Mavericksi morajo nadoknaditi zaostanek dveh tekem za Oklahomo City Thunder zaradi boljšega medsebojnega izkupička Oklahome, za kar se lahko zahvalijo predvsem novembrskemu porazu, ko je Dallas v zadnjih štirih minutah zapravil 16 točk prednosti. Toda Mavericksi so izgubili sedem od zadnjih osmih tekem in zdi se, da je sezone praktično konec, čeprav matematične možnosti za preboj v končnico še vedno obstajajo.

Poraz ima morda tudi pozitivno plat — Dallas dolguje svoj izbor na naboru ekipi New York Knicks, razen če ta pade med prvih deset, nekaj, kar se je še pred dvema mesecema zdelo praktično nemogoče.

Do konca sezone so tako ostale le še tri tekme — vse tri bo Dallas odigral v domačem American Airlines Centru. Toda sedaj popravnega izpita ni več, hkrati pa Mavericksi niso več odvisni zgolj od sebe.

Milwaukee zmlel Philadelphio z Embiidom

Na delu sta bila tudi preostala Slovenca. Goran Dragić je proti Sixersom slavil s 117:104 in si tako že zagotovil, da bo z Milwaukeejem na lestvici vzhodne konference redni del sezone sklenil pred njimi. “Gogi” je sicer na parketu preživel le minuti in v tem času zgrešil oba meta iz igre. Prvi strelec domačih je bil s 33 točkami Giannis Antetokounmpo, na drugi strani jih je Tyrese Maxey vpisal 29, Joel Embiid eno manj.

Nove zmage se veselijo tudi košarkarji Denverja, ki so tesno, s 112:110, premagali Golden State. Nuggetsi so sicer po trojki Jamala Murraya dobri dve minuti pred koncem vodili še za 11 točk, a do konca niso več dosegli koša. Klay Thompson je štiri sekunde pred iztekom časa zapravil trojko za zmago. Vlatko Čančar je v treh minutah vpisal dve asistenci iz zgrešil met na koš. Michael Porter je vpisal 29 točk, pri poražencih Thompson 25. Zvezdnik Nikola Jokić je izpustil že tretjo tekmo zapored, težave ima z mečno mišico.