Dragićevi biki nemočni v Phoenixu, Čančar spet z vidno vlogo

Košarka 1. Dec 20226:52 0 komentarjev

Chicago je v ligi NBA tokrat gostoval v Phoenixu in izgubil s 132:113. Mož tekme je bil Devin Booker, ki je bikom nasul kar 51 točk. Denver je na drugi strani premagal Houston. Vlatko Čančar je znova dobil lepo minutažo, ki jo je izkoristil s 13 točkami.

Chicago je gostoval pri vodilni ekipi zahodne konference. Phoenix je pred tekmo slavil na petih zaporednih srečanjih, tudi tokrat pa je veljal za favorita. Vlogo je dodobra izkoristil, tudi brez prvega organizatorja igre Chrisa Paula je slavil s 132:113.

Izjemno razpoložen je bil predvsem Devin Booker. Natresel je 51 točk, zadel pa kar 20 od 25 metov, ki si jih je vzel. Svoje je s 30 točkami in 14 skoki dodal še Deandre Ayton. Na drugi strani je bil razpoložen DeMar DeRozan z 29 točkami, Zach LaVine jih je dosegel 21.

Goran Dragić je tokrat odigral dobrih 13 minut za Chicago. Nabral je 5 točk in asistenco. Zadel je dva od petih metov, a zgrešil vse tri poizkuse za tri točke.

Chicago je na težkem ‘izletu’ na zahodni obali ZDA. Zdaj jih čakata še aktualni prvak Golden State in vroči Sacramento.

Bolj vesel je bil po tekmi s Houstonom Vlatko Čančar. Znova je dobil vidnejšo vlogo s klopi in odigral 21 minut. Zadel je pet od šestih metov na tekmi in končal pri 13 točkah. Vpisal je tudi 5 skokov in tri zadete mete za tri točke. Ob tem je navdušil z izjemnim zabijanjem skoraj s črte prostih metov.

Bil je del peterice košarkarjev Denverja, ki so vpisali dvomestno število točk. Prvi strelec je bil Jamal Murray (26), Aaron Gordon je dodal 20 točk, Nikola Jokić je zbral 17 točk, 12 asistenc in 9 skokov, Bruce Brown pa je dosegel 18 točk.

Denver zaseda drugo mesto na zahodni konferenci. Za Phoenixom zaostaja le za eno zmago. Ob 7 porazih so jih zbrali 14.