Dvojna dvojčka Dallasa premalo za zmago v vetrovnem mestu

Košarka 11. Nov 20214:42 > 8:48 0 komentarjev

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je z Dallasom sinoči izgubil v Chicagu. Ekipa Mavericks ni bila kos ekipi z vrha razpredelnice vzhodne konference in se od vetrovnega mesta poslovila s porazom 107:117. Evropski duet Dončić - Porzingis je dosegel dvojni dvojček, kar pa ni zadostovalo za osmo zmago teksaške zasedbe v tekoči sezoni.

Slovenski reprezentant je v 30 minutah na parketu zbral 20 točk, 8 skokov in 10 asistenc (6/18 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 7/10). Tokrat izjemoma ni bil prvi strelec ekipe.

V dresu Dallasa sta največ točk dosegla Kristaps Porzingis (22 točk in 12 skokov) in Tim Hardaway (21 točk), medtem ko sta pri zmagovalnem moštvu Bulls blestela Zack LaVine (23 točk) in Lonzo Ball (21). Svoj “lonček” k zmagi Chicaga je z dvojnim dvojčkom (18 točk in 10 skokov) pristavil črnogorski košarkar Nikola Vučević.

SofaScore

Biki so tako dobili že zadnje štiri tekme proti Mavericks. Chicago je tokrat zadel kar 15 trojk, sedemkrat je bil natančen Ball, občinstvu v United Centru pa se je takoj priljubila druga okrepitev iz Los Angelesa, Alex Caruso.

V drugem polčasu je slednji kar “letel” po parketu, zbral je 16 točk in ukradel kar šest žog. Zgrešil je le en met iz igre (6/7) in zadel 3 trojke ter garal v obrambi.

Naslednja proti teksaškim sosedom

Za teličke je to četrti poraz sezone ob sedmih zmagah, naslednji izziv Luki in soigralcem predstavlja gostovanje na teksaškem obračunu pri San Antonio Spurs v noči na soboto ter potem ponedeljkova domača tekma z Denver Nuggets.

Preostala Slovenca v ligi NBA, Goran Dragić in Vlatko Čančar, tokrat nista dobila priložnosti. Gogijevi Raptors so z 88:104 izgubili v Bostonu, vse bolj verjetno se zdi, da bo Ljubljančan do prestopnega roka (10. februar) zamenjal sredino. Čančarja na tekmi Denverja proti Indiani danes ni bilo niti na klopi za rezerve.