Grd padec in nova poškodba Luke Dončića (VIDEO)

Košarka 3. Feb 20237:13 0 komentarjev
Luka Dončić poškodba

Luka Dončić se je znova poškodoval, potem ko je v tretji četrtini dvoboja proti Pelikanom grdo padel pri poskusu zabijanja. V 22 minutah je zbral 31 točk, Dallas pa brez njega vendarle preživel zaključni nalet New Orleansa (111:106). Z odlično partijo se je izkazal Vlatko Čančar, ki je ob zmagi Denverja proti Golden Statu (134:117) tekmo začel v prvi peterki.

V ligi NBA so bili minulo noč na delu vsi trije slovenski košarkarji in vsi vpisali zmage. Luka Dončić je bil proti Pelikanom odlično razpoložen in se znova poigraval z nasprotniki, Dallas pa je pred polčasom povedel že za več kot 30 točk. Zdelo se je, da bodo Mavsi vpisali zanesljivo zmago, a se je slovenski superzvezdnik Dallasa poškodoval, prednost pa se je od tega trenutka naprej pričela topiti. V zaključku je bil ključen predvsem mladi Josh Green, medtem ko sta povsem zatajila Spencer Dinwiddie in Tim Hardaway.

Dončić je grdo padel ob agresivnem prodoru na obroč sredi tretje četrtine, ob vodstvu domačih za 27 točk. Do tega trenutka je vpisal že 31 točk (met iz igre: 12/19) in dodal še 8 skokov ter 4 asistence. Poskušal je nadaljevati z igro, a po nekaj korakih po igrišču razočarano zakričal in odšepal v slačilnico. “Bomo videli, kako se bo počutil jutri. Mislim, da ne glede na to, kakšen bi bil rezultat, se danes ne bi vrnil,” je dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Poškodba Dončića:

Prednost 27 točk ob Domčićevi poškodbi se je sicer stopila že vse do štirih, ko je Herbert Jones zaključil polaganje 58 sekund pred koncem. Brandon Ingram je imel nato še met, ki bi goste približal na dve točki, a zgrešil. Dallas je tako vpisal drugo zaporedno zmago in skočil na 4. mesto Zahoda (28-25).

Čančar izkoristil priložnost

Nove zmage se je veselil tudi Denver, vodilna ekipa zahodne konference. Ker je tokrat manjkal Aaron Gordon, je njegovo mesto v začetni peterki dvoboja proti Bojevnikom prevzel Vlatko Čančar, ki je bil zadnje obdobje znova prikovan na klop, potem ko se je po poškodbi vrnil Jeff Green.

25-letni Koprčan je v 32 minutah igre zabeležil 17 točk in dodal še 3 skoke, 3 asistence in 2 ukradeni žogi. Nikola Jokić je vpisal novega “pošastnega” trojnega dvojčka, v statistiko je zabeležil 22 točk, 14 skokov in kar 16 asistenc. Golden State je padel s 134:117.

Goran Dragić pa je ob zmagi Chicaga proti Charlottu s 114:98 ostal brez točke, je pa podelil 4 asistence v 14 minutah igre.