Izjemni Kyrie Irving junak oslabljenega Dallasa (VIDEO)

Košarka 12. Jan 20246:48 1 komentar
Kyrie Irving

Ameriški košarkar Kyrie Irving je dosegel osebni rekord sezone s 44 točkami, Tim Hardaway ml. jih je dodal 32, Dallas Mavericks pa so brez superzvezdnika Luke Dončića v domači dvorani premagali New York Knicks s 128:124. Slovenec je tekmo izpustil zaradi poškodbe gležnja, v ekipi pa sta manjkala tudi Dereck Lively II. in Dante Exum.

Potem ko je Irving dosegel 20 točk v tretji četrtini, so Mavericks vodili s 115:96, nato pa so se Knicks spet približali na 120:121 dobro minuto pred koncem po trojki Donteja DiVicenza.

Josh Green je 25 sekund pred koncem zadel trojko za zadnjo od svojih skupno 18 točk za domače vodstvo po treh skokih v napadu Dallasa s 124:120. Irving in Hardaway sta skupaj zadela štiri proste mete v zadnjih 11,1 sekunde in zapečatila zmago.

Najlepše akcije Irvinga:

Kidd hvalil ekipo

“Priti do treh skokov v napadu na tej točki je bilo ogromno,” je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd in dodal: “In potem je Josh zadel trojko. Pri njem ni bilo niti najmanjšega oklevanja, ko ga je žoga našla.”

Prvi strelec kratkohlačnikov je bil domačin Julius Randle z 32 točkami. Jalen Brunson, ki je prvič igral v Dallasu, odkar je julija 2022 zapustil Mavericks kot prost igralec, je dosegel 30 točk.

Več sreče kot pameti, kaj lahko bi se zgodilo, da bi Dallas ostal praznih rok:

Knicks so izgubili prvič na šestih tekmah, odkar se jim je 30. decembra pridružil OG Anunoby iz Toronta, ki je tokrat dosegel deset točk.

Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko se bo na prvi od dveh zaporednih tekem pomeril z New Orleansom.