Agonija Kopitarjevih Kraljev se nadaljuje: “Čuti se frustracija”

Hokej 12. Jan 20247:06 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings, katerih kapetan je Slovenec Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL tokrat gostovali na Floridi. Domači panterji so po preobratu in podaljšku zmagali s 3:2, potem ko je Sam Reinhart dosegel odločilni gol 0,7 sekunde pred iztekom podaljšane igre.

Matthew Tkachuk je proti koncu rednega dela tekme izenačil za panterje, ki so pred zmago zaostajali z 0:1 in z 1:2. Med strelce se je vpisal še Sam Bennett, vratar Sergej Bobrovskij pa je zaustavil 31 strelov.

“Nocoj je bila to za nas res težka preizkušnja,” je dejal junak večera Reinhart: “A všeč mi je bila naša bitka. Všeč mi je bilo, kako smo se borili. Bilo je zabavno igrati.”

Sedem tekem, sedem porazov, a tri točke

Za panterje je bila to že deveta zaporedna zmaga, medtem ko imajo kralji na zadnjih sedmih tekmah sila skromen izkupiček 0-3-4. Tri tekme so hokejisti iz Los Angelesa izgubili v podaljšku ali po kazenskih strelih.

Tokrat sta za goste zadela Trevor Moore in Drew Doughty, vratar Cam Talbot pa je zbral 38 obramb. Anže Kopitar je v 21:53 minute na ledu vpisal eno podajo.

“Skrbelo bi me, če je ne bi bilo”

Trener losangeleškega moštva Todd McLellan je razočaran, saj so njegovi varovanci na zadnjih treh tekmah zapravili prednost v zadnji tretjini.

“V ekipi se čuti frustracija. Skrbelo bi me, če je ne bi bilo,” je dejal trener kraljev in dodal: “Frustracija je nevarno čustvo, če ga ne usmerite na pravi način, in mislim, da je naša ekipa s tem za zdaj zelo dobro spopadla. Ko nadaljuješ z nizom, ki ti ne gre, si včasih res vznemirjen zaradi truda, ki ga vlagaš, a trenutno nas to ne skrbi.”

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Detroit Red Wings.

Liga NHL, 11. januar:

Buffalo Sabres – Ottawa Senators 5:3

Carolina Hurricanes – Anaheim Ducks 6:3

Detroit Red Wings – Edmonton Oilers 2:3 po podaljšku

Florida Panthers – Los Angeles Kings 3:2 po podaljšku (Anže Kopitar podaja za LA Kings)

Montreal Canadiens – San Jose Sharks 2:3

Pittsburgh Penguins – Vancouver Canucks 3:4 po podaljšku

Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils 4:3 po podaljšku

Washington Capitals – Seattle Kraken 1:4

New York Islanders – Toronto Maple Leafs 4:3 po podaljšku

St. Louis Blues – New York Rangers 5:2

Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks 2:1

Arizona Coyotes – Calgary Flames 2:6