Denver v krizi: izgubil tretjič zapored

Košarka 13. Mar 20237:00 > 7:07 0 komentarjev
Nikola Jokic boj za mvp

Črni niz Denverja se nadaljuje. Prva ekipa zahodne konference je izgubila še tretjič zapored. Tokrat je bil v Koloradu s 122:120 boljši Brooklyn.

Prvič v letošnji sezoni se kažejo pomanjkljivosti v igri Denverja, ki je izgubil tretjo zaporedno tekmo. Nikola Jokić, Vlatko Čančar in soigralci so pred tem morali presenetljivo premoč priznati Chicagu in San Antoniu, tokrat je bil boljši še Brooklyn.

Nikola Jokić je znova blestel. Dosegel je 35 točk, pobral 20 skokov in dodal 11 asistenc. Michael Porter Jr. je dodal 23 točk, od ostalih pa veliko pomoči ni dobil. Niti od Vlatka Čančarja, ki je v dobrih petih minutah igre zgrešil tri mete, ostal pa brez točk.

Prvi strelec gostov je bil Mikal Bridges s 25 točkami. Nic Claxton je 20 točkam dodal 6 skokov in 5 asistenc.

Kljub temu Denver ostaja zanesljivo v vodstvu na zahodni konferenci. A predstave v zadnjem obdobju so zaskrbljujoče. 6 zmag prednosti pred Memphisom in Sacramentom je v tej fazi sezone precej, a pred končnico bo formo potrebno stopnjevati.

Na preostalih tekmah je Cleveland ugnal Charlotte, Philadelphia pa brez težav Washington. New Orleans je bil boljši od Portlanda, Oklahoma od San Antonia. New York je na gostovanju v Los Angelesu ugnal Lakerse s 112:108. Ti še vedno igrajo brez prvega zvezdnika LeBrona Jamesa.