Dončić blestel, Irving ob sireni prinesel zmago nad aktualnimi prvaki

Košarka 17. Mar 202419:10 > 23:02 1 komentar
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so s 107:105 premagali Denver Nuggets. V Teksasu smo spremljali spektakularen obračun, Luka Dončić je dosegel 37 točk, 9 skokov in 3 asistence, zmago pa je ob zvoku sirene prinesel Kyrie Irving.

V zadnjem mesecu rednega dela sezone lige NBA je košarka v slogu končnice postala pravilo, zato so Mavericksi z zmago pokazali, da se lahko kosajo tudi z najboljšimi ekipami v ligi.

Dallas in Denver sta v Teksasu uprizorila izjemen obračun. V uvodnih treh četrtinah si nobena ekipa ni uspela priigrati dvomestne prednosti, večinoma smo spremljali izmenjavanje v vodstvu.

Šele v zadnji četrtini so imeli varovanci Jasona Kidda 13 točk prednosti, toda aktualni prvaki lige NBA so zaostanek hitro izničili.

Luka Dončić je 1:26 pred koncem srečanja zadel enega od dveh prostih metov in Mavericks so imeli negotovo vodstvo 102:100.

Nikola Jokić, eden izmed favorit za naziv MVP, je odigral ena na ena z Dončićem in poskrbel za izenačenje. Slovenski zvezdnik je na drugi strani zgrešil met, Jamal Murray pa je s trojko odgovoril za vodstvo Denverja 105:102.

Toda Mavericksi so 28 sekund pred koncem izenačili s trojko Dončića.

Trener Denverja je zadnji napad zaupal Murrayu, ki je zgrešil met iz polrazdalje. Na uri je ostalo 2,8 sekunde, kar je bilo dovolj časa za neverjeten met z levo roko Kyrieja Irvinga, ki je ob zvoku sirene prinesel zmago Dallasu.

Mavericksi so se povzpeli na 39-29, Nuggetsi pa so padli na 47-21.

Obrambi sta oteževali delo obema kandidatoma za MVP, še posebej pa Jokiću, ki je tokrat zbral 16 točk, 11 skokov in 7 asistenc.