Luke Dončića ne zmoti niti udarec v glavo: spet motor ob zmagi Dallasa

Košarka 7. Nov 20236:39 0 komentarjev
Luka Dončić

Nova tekma, nova zmaga. Košarkarji Dallasa so na sedmem obračunu nove sezone prišli še do šestega slavja. Tokrat so gostovali pri Orlandu in znova uspešno nadomestili 15 točk zaostanka - Teksašani so na Floridi na koncu slavili s 117:102, glavni protagonist pa je bil znova nihče drug kot Luka Dončić.

Košarkarji Dallasa nadaljujejo s sijajnim uvodom v sezono. Tokrat jih je prvič v sezoni čakala tekma v 24 urah od prejšnje, a tudi to nalogo so Teksašani opravili z odliko. Na gostovanju v Orlandu so odločno začeli, a kljub temu so bili domači tisti, ki so na odmor pred drugo četrtino odšli s šestimi točkami prednosti.

Čarovnija je svoj naskok občutno povečala v drugih 12 minutah, ko je prednost na semaforju znašala tudi 15 točk (46:31), ob polčasu le dve manj (66:53). Največ zaslug, da so se Floridčani dobro upirali v tej sezoni razpoloženim gostom, je bil Paolo Banchero, ki je na koncu dosegel 22 točk.

Nadaljevanje je minilo po notah izbrancev Jasona Kidda, ki so razliko pridno topili in jo pri izidu 76:75 dokončno spremenili v svojo prednost (77:76). Sledil je izenačen boj do zaključka tretje četrtine, v katerem pa so se telički znašli tudi brez Luke Dončića.

Ljubljančan je dobrih sedem minut pred koncem z glavo trčil v nogo tekmeca, zaradi česar je za kratek čas obiskal celo garderobo Dallasa. A se je na parket vseeno vrnil še v tretjem delu tekme, v zadnji četrtini pa dokončno eksplodiral. V zadnjih 12 minutah, ki jih je odigral v celoti, je dosegel 12 od svojih 29 točk ter tri od šestih asistenc. Pomemben delež pa sta h končnemu slavju (117:102) dodala še Kyrie Irving in Tim Hardaway Jr. s po 21 točkami, prvi je vpisal še deset asistenc.

Vrhunci Luke Dončića proti Orlandu:

Dallas je prišel še do šeste zmage v sezoni, edini poraz je doživel proti Denverju. Prav Nuggets imajo edini boljši izkupiček na Zahodu (7:1), tokrat so v gosteh prepričljivo premagali New Orleans Pelicans (134:116), spet je blestel Nikola Jokić s trojnim dvojčkom (35 točk, 14 skokov, 12 asistenc). Mavericks nova tekma čaka v noči na četrtek, ko bodo gostili Toronto.

V NBA to tekmovalno obdobje ni več neporažene ekipe, saj je v šestem dvoboju prvi poraz zabeležila zasedba Boston Celtics. Po podaljšku so bili boljši Minnesota Timberwolves. Dvojnega dvojčka je dosegel novinec v ligi Victor Wembenyama (13 točk in 10 skokov), a je bilo to za San Antonio v Indiani občutno premalo (111:152). Napet obračun med Miamijem in Los Angeles Lakers je za točko pripadel Vročici (108:107), kar 45 točk Camerona Thomasa pa je bilo premalo za Brooklyn proti Milwaukeeju (125:129), za katerega je Giannis Antetokounmpo vpisal 36 točk.