Po odličnem začetku sezone v Dallasu zdaj kruta realnost

Košarka 23. Dec 202310:49 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas je še enkrat dokazal, da brez Luke Dončića enostavno ne gre. Slovenski reprezentant sicer na tekmi proti Houstonu, ki so jo varovanci Jasona Kidda izgubili s 122:96, ni bil edini odsoten košarkar Dallasa.

Že pred dvobojem proti Houstonu se je vedelo, da bo Dallas močno oslabljen, to se je pokazalo tudi na igrišču. Poleg Luke Dončića so namreč manjkali Kyrie Irving (poškodba pete), Dereck Lively (zvin gležnja), Josh Green (komolec), Maxi Kleber (poškodba mezinca na nogi) in Dante Exum (poškodba noge).

Vprašljiv je bil tudi Seth Curry zaradi težav s hrbtom, a je na koncu vendarle nastopil. Ni se proslavil. Zgrešil je vseh sedem metov iz igre in ostal brez dosežene točke.

V prvi peterki so tako začeli Tim Hardaway Jr., Jaden Hardy, Derrick Jones Jr., Grant Williams in Markieff Morris. Peterka se ni izkazala. Skupaj so iz igre zadeli le 11 metov iz 50 poizkusov.

Seth Curry in Grant Williams
Seth Curry in Grant Williams ob sodniku z Dončićevo številko 77. Foto: profimedia

Houston je že po polovici prve četrtine praktično odločil tekmo. Dallas je po nekaj minutah vodil za točko, nato pa so rakete “poletele” in povsem zradirale vsakršne možnosti Mavericksov za zmago na teksaškem derbiju. Najvišja prednost je v tretji četrtini znašala kar 38 točk, tekma se je končala z razliko 28 točk.

Trener Dallasa Jason Kidd je tako priložnost ponudil košarkarjem, ki ne stopijo velikokrat na parket. Med njimi je tudi Dexter Dennis, ki je pred tem odigral le sedem minut, tokrat pa jih je dobil 17 in jih še kako izkoristil: dosegel je 18 točk. Prvi strelec ekipe je bil sicer novinec Olivier-Maxence Prosper z 20 točkami.

Kidd je na vprašanje o možnosti Dončićevega nastopa na sobotni tekmi proti San Antoniu dejal zgolj: “Videli bomo.”

Jason Kidd
Jason Kidd. Foto: profimedia

Na novinarsko vprašanje o poškodbah je nejevoljno dodal: “Ni vam treba spraševati, kdaj se bodo poškodovani košarkarji vrnili. To bomo sporočili mi. Eno vprašanje manj za vas. Če so odsotni, so odsotni.”

Zdi se, da so Dallas po odličnem začetku sezone zdaj prehitele poškodbe. Na krilih Luke Dončića so dobili 8 od prvih 10 tekem letošnje sezone, od takrat so slavili le na somih obračunih, izgubili pa so jih 9. Poraz proti Houstonu je bil tretji zaporedni. Trenutno se franšiza iz Teksasa nahaja na sedmem mestu zahodne konference, ki vodi v dodatne kvalifikacije za končnico, z razmerjem zmag in porazov 16-12.