Uspešen debi Duranta, Milwaukee niz zmag podaljšal na 16

Košarka 2. Mar 20237:01 0 komentarjev

Kevin Durant je prvič od prestopa v Phoenix stopil na parket v dresu novega kluba. Ob zmagi Sonc v Charlottu je dosegel 23 točk.

Kevin Durant se je v zadnjem obdobju ubadal s poškodbo, svojih občutkov na parketu pa očitno ni izgubil. V slabih 27 minutah je zadel 10 od 15 metov iz igre, prispeval pa 23 točk, 6 skokov, 2 asistenci in 2 blokadi. Prvo ime Phoenixa je bil sicer Devin Booker s 37 točkami. Phoenix je v Severni Karolini vodil celotno srečanje, na koncu pa ga dobil za 14 točk.

Phoenix je na “divjem zahodu” na četrtem mestu. Za tretjim Sacramentom ima dve zmagi zaostanka, pred petim Golden Statom pa dve zmagi prednosti.

Izjemen niz nadaljuje najboljša ekipa lige Milwaukee. Na krilih Giannisa Antetokounmpa je namreč niz zaporednih zmag podaljšal na 16. S 139:117 je padel Orlando. Grk je ob tem prispeval 21 točk, 7 skokov in 6 asistenc. Zmagal je tudi Boston, ki Milwaukeeju diha za ovratnik na lestvici vzhoda. Kelti so bili boljši od Clevelanda s 117:113. Z Milwaukeejem so izenačeni pri 45 zmagah, imajo le en poraz več.

Chicago slavil brez Dragića

Chicago je dobil prvo tekmo po “odstrelu” Gorana Dragića. Tekmo pri najslabši ekipi vzhoda Detroitu so dobili s 117:115. 41 točk je prispeval Zach LaVine. Patrick Beverley, ki je k Bikom prišel kot prost igralec, se je izkazal z 10 asistencami in 10 skoki.

Zlati slovenski kapetan ostaja brez kluba, videli bomo, če se bo to spremenilo v naslednjih dneh.

Uspešen večer je za Los Angeles Lakersi. Brez prvih zvezdnikov LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa so premagali Oklahomo s 123:117. Newyorški derbi je pripadel Knicksom, ki so Netse razbili s 142:118, Philadelphia pa se je maščevala Miamiju za nedavni poraz. Tokrat so bili košarkarji iz mesta bratske ljubezni boljši s 119:96.