Kranjčani s trojko s sredine igrišča tlakovali pot do visoke zmage (VIDEO)

Košarka 8. Jan 202421:35 > 22:35 0 komentarjev

Košarkarji Krke so na prvi tekmi 14. kroga lige Nove KBM razbili svoje nasprotnike. V dvorani Leona Štuklja so s kar 101:64 ponižali škofjeloški LTH Castings in potrdili prvo mesto na lestvici v najmočnejši slovenski ligi. Šenčur je bil v napeti končnici boljši od Rogaške s 74:73. Na zadnji tekmi kroga so Kranjčani ugnali Šentjur z 81:63.

Vodilna Krka, ki je v zadnji tekmi lanskega leta premagala Ilirijo, je danes v domači dvorani gostila tretjeuvrščeni LTH Castings. Ločani so v napeti končnici nazadnje premagali Kansai Helios Domžale, tokrat pa je Krka v drugem polčasu povsem prevzela pobudo in na koncu slavila izredno visoko zmago.

Za novomeško ekipo je to 12. zmaga v letošnji sezoni in ostaja varno na vrhu prvenstvene lestvice. Za LTH Castings je to šesti poraz ob osmih zmagah.

Košarkarji GGD Šenčurja so v 14. krogu domačega prvenstva Nove KBM premagali Rogaško s 74:73. Andrej Čibej je zadel oba prosta meta ob koncu tekme, v slabih sedmih sekundah pa prvemu strelcu tekme Njegoši Sikirašu ni uspelo zadeti met za zmago.

Triglav zanesljivo do zmage

Gorenjski košarkarji so dosegli peto zmago v prvem delu državnega prvenstva, drugo na gostujočem igrišču. Po zmagoslavju na Polzeli so obe točki osvojili tudi v Šentjurju. Osmoljenci zadnje tekme kroga ostajajo na sredini razpredelnice, na 14 odigranih tekmah imajo polovičen izkupiček (7-7).

Tekma je bila izenačena le v uvodni četrtini, nato pa so v dvorani Hruševec zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Danijela Radosavljevića. V drugi četrtini so pri zaostanku 24:25 naredili delni izid 13:0 in povedli s 37:25, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa dosegli ob odhodu na veliki odmor (43:28) s pomočjo izjemne trojke s sredine igrišča.