Kako resna je Dončićeva poškodba?

Košarka 16. Nov 20215:02 > 7:29 3 komentarji
Luka Dončić; foto: Guliverimage

Dallas je z zmago nad Denverjem (111:101) zasenčil novo vrhunsko predstavo Nikole Jokića. Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je po 23 točkah, 11 asistencah in 8 skokih slabo minuto pred koncem s poškodovano nogo predčasno odšepal v garderobo. "Več bomo vedeli jutri," je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Natančno en teden je minil od naelektrene tekme med Denverjem in Miamijem, ki jo je zaznamoval incident, v katerem je glavno vlogo odigral Nikola Jokić. Čeprav je njegov obračun z Markieffom Morrisom dvignil veliko spletnega prahu in dobil tudi družinske ter regionalne razsežnosti, pa je srbski zvezdnik in MVP pretekle sezone po opravičilu in prestani kazni že povsem osredotočen na igro. To so na svoji koži občutili tudi košarkarji Dallasa. V noči na torek jim je namreč v novi raznovrstni predstavi natresel 35 točk. Dodal je še 16 skokov in 6 asistenc. Vseeno je bilo to premalo za zmago proti tokrat občutno bolj raznovrstnemu Dallasu.

Med ključnimi členi močne Dallasove verige je bil seveda tudi Luka Dončić. Čeprav v metu znova ni bil natančen (za 3 točke 2:7, za 2 točki 7:16, prosti meti 3:5), pa je dosegel 23 točk ter dodal še 11 asistenc in osem skokov.

Vseeno se po tekmi na sredini igrišča s soigralci ni mogel veseliti zaslužene zmage. Natančno 44 sekund pred koncem tekme je namreč Austin Rivers nesrečno padel na Ljubljančanovo nogo. Dončić je v bolečinah odšepal do klopi, kjer se je držal za levo tetivo in gleženj, nato pa se je predčasno podal v slačilnico. Podrobnosti o njegovem stanju še niso znane.

Trener Dallasa Jason Kidd je o tekmi izrazil upanje, da gre le za zvin in ne hujšo poškodbo. “Bomo videli, kako se bo počutil jutri,” je dejal v prvem odzivu.

Dallasova udarna zadnja četrtina

Dončić je bil pred tem aktiven tudi v prelomnih trenutkih tekme. Potem ko je namreč Denver vodil v večjem delu srečanja, so gostitelji pobudo prevzeli na prelomu med tretjo in zadnjo četrtino. Po trojki Bullocka, ki je nadgradil dobro delo rezervistov, so po dolgem času povedli (85:83). Osem minut in pol pred koncem je Dončić zadel svojo drugo trojko (98:88).

Pozneje je po lepi podaji Porzingisa točki vknjižil tudi po nepravilno blokiranem polaganju, zadel proti Jokiću v slogu Dirka Nowitzkega in zabeležil dva pomembna skoka, predvsem pa je zaupal tudi soigralcem. To je s pridom izkoristil predvsem  razpoloženi Tim Hardaway. Vročega Dallasa tako tudi v drugem delu zadnje četrtne ni bilo mogoče ohladiti. Tudi po zaslugi učinkovitega skoka.

Vlogo prvega strelca Dallasa je sicer tokrat odigral Kristaps Porzingis. Dosegel je 29 točk, od tega 15 po zadetih trojkah. 17 točk je prispeval še vse pomembnejši Jalen Brunson. V zadnji četrtini pa se je izkazal Tim Hardaway, ki je skupno dosegel 19 točk.

Brez slovenskega dvoboja

Čeprav je bila to že štirinajsta tekma Denverja v novi sezoni, pa Vlatko Čančar kot Slovenec na začasnem delu v Koloradu še čaka na prvo igralno priložnost. Koprčan, ki je bil poleti del nove reprezentančne pravljice z zgodovinskim olimpijskih pridihom, ima v svoji igralski kartoteki že več tednov vpisano poškodbo kolka. Posledično v svoji tretji sezoni v severnoameriški poklicni ligi še ni dobil igralnih minut. Vseeno je z ekipo pripotoval v Dallas. Uradne klubske informacije o njegovem stanju so sicer zelo skope. Naslednjo tekmo bo sicer Denver odigral v noči na petek proti Philadelphii. Dallas pa po drugi strani v četrtek in soboto čakata tekmi s Phoenixom.

Dragić znova obsedel

Potem ko se je Goran Dragić na prejšnji tekmi Toronta znova znašel v rotaciji in to v prvi peterki ter odigral svojo najboljšo tekmo to sezono, je le dva dni kasneje znova obsedel na klopi. To se mu je pripetilo že desetič to sezono.

Obračun proti Detroitu je izpustil Fred VanVleet, sicer član prve peterke, luknjo pa je zakrpal prav slovenski organizator igre. Na dvoboju proti Portlandu v noči na torek se je VanVleet vrnil v kader, s čimer je slovenski organizator igre znova izpadel iz rotacije. Toronto je sicer izgubil s 113:118.