Luka Dončić zna čarati tudi z otečenim gležnjem

Košarka 8. Jan 20244:19 1 komentar
Dončić blestel tudi proti Minnesoti; FOTO: Profimedia

Luka Dončić je, kljub vprašljivemu statusu pred tekmo z Minnesoto, sinoči nastopil in še enkrat več zablestel v polnem sijaju. Dallas Mavericks je popeljal do zmage (115:108), njihove tretje zaporedne. Po novem letu imajo Teksašani iz štirih srečanj bilanco 3-1 in se mirno lahko še naprej spogledujejo z uvrstitvijo v končnico.

Luka je v 40 minutah na parketu zbral 34 točk, 6 skokov in 8 asistenc ter bil najboljši strelec Dallasa ob Kyrieju Irvingu, ki je tokrat zbral točko več od Ljubljančana (35).

K uspehu moštva iz Teksasa je levji delež prispeval tudi Derrick Jones (12 točk in 10 skokov), Tim Hardaway jr. je vpisal 12 točk, medtem ko sta se pri gostih še najbolj izkazala Anthony Edwards (36 točk in 10 skokov) ter Karl-Anthony Towns (24 točk). Francoski center Rudy Gobert je pobral kar 17 skokov.

‘Mavs’ so bili sinoči oslabljeni, saj so zaradi takšnih in drugačnih poškodb manjkali Dante Exum, Dereck Lively II in Maxi Kleber.

Zaradi vnetega gležnja je bil vprašljiv tudi nastop Dončića, a je Luka stisnil zobe in pomagal na sebi podoben način. Srečanje je odločila zbranost ekipe Jasona Kidda v ključnih trenutkih, saj so v zadnje tri minute Mavericks vstopili z zaostankom 100:106, potem pa nanizali kar trinajst zaporednih točk in se odlepili na neulovljivo prednost.

Prvič udomačili Volkove

Voz je vlekel predvsem izvrstni Irving, ki je v pomembnih momentih zadel dve trojki, eno najprej za izenačenje in eno za vodstvo.

Luka je spet nosil športno obutev z napisom imena svoje hčerkice; FOTO: Profimedia

To je bilo tretje srečanje Dallasa proti Minnesoti, ki kljub porazu ostaja vodilna ekipa zahodne konference.

Tudi o provokacijah

Oba decembrska duela so Dončić in druščina izgubili, 15. decembra doma s 101:119, potem pa še tik pred novim letom 28. decembra v gosteh 110:118.

Luko so novinarji po tekmi povprašali, kaj si misli o provokacijah Goberta med tekmo. Njegov odgovor: “Ko začneš s takimi stvarmi, se ti po navadi vrne.”

Dallas je na zahodu trenutno na 7. mestu, ravno nekje na meji med neposredno uvrstitvijo v končnico in dodatnimi kvalifikacijami za preboj v “playoff”.

To je bila že 25. tekma sezone, v kateri je Dončić dosegel vsaj 30 točk.

Naslednji izziv ekipo Mavericks čaka v sredo zgodaj zjutraj po slovenskem času, ko jim na obisk pride Memphis.

Jokić za božič delil “darilca”

Denver je imel doma sinoči lahko delo proti daleč najslabši ekipi tekoče sezone. Nuggets so za 17 točk porazili Detroit, srbski superzvezdnik Nikola Jokić pa je na pravoslavni božič v statistiko izjemoma vpisal le 4 točke.

V 25 minutah na parketu je “Joker” v statistiko vpisal še 7 skokov in 16 asistenc. Prvi strelec srečanja je bil Kanadčan Jamal Murray (33 točk). Od sinočnjih obračunov velja omeniti še zmago Lakers na mestnem derbiju s Clippers. Za jezernike je Lebron James k zmagi prispeval 25 točk.